FK Jablonec – SK Sigma Olomouc 0:0 (0:0)

Jak utkání viděli oba trenéři?

Hostující trenér Václav Jílek mohl být s bodem z jablonecké Střelnice nakonec spokojený, protože do většího zakončení se jeho fotbalisté na Střelnici nepropracovali. „Z celkového pohledu se tu dnes hrálo slušné ligové utkání. Z naší strany tam bylo patrné zlepšení. Ale přiznávám, že soupeř měl k vítězství blíž, byl přímočařejší a nebezpečnější. Obstáli jsme v aktivitě, na druhou stranu stále nás tlačí bota ve finální fázi, kde máme málo střeleckých pokusů, směrem dopředu jsme totiž byli dost bezzubí. Z celkového pohledu si myslím, že to je v konečném součtu zasloužená remíza,“ uvedl k zápasu olomoucký kouč, který nezapomněl pochválit svého brankáře Buchtu.

„Měl tam čtyři těžké zákroky, kdy jsme umožnili soupeři velmi nebezpečné kontry, náš brankář má velký podíl na tom, že si odsud odvážíme důležitý bod,“ dodal na adresu strážce branky a přidal i aktuální pohled na vývoj v tabulce. „Dnešní remíza řeší, že nás Jablonec nepředskočil. Do konce je šest kol, je to hodně zamotané, jsou tam jen minimální rozestupy. Pro nás je teď důležité body z venku potvrzovat doma. Na konci ze mě z těch emocí vyšlo, že jsem měl na to vyloučení jiný pohled. Počítám, že mě to bude něco stát,“ řekl po svém vykázání od rozhodčího na tribunu.

To jabloneckého kouče Petra Radu štvaly neproměněné šance svých svěřenců, protože gólovek v utkání měli hned několik. „Mrzí mě, že jsme nevstřelili branku, je to poprvé za jaro. Odehráli jsme kvalitní utkání, snažili jsme se hrát ofenzivně, bylo tam to, co v jiných našich zápasech. Šancí jsme měli dost, jenže ani jednu jsme neproměnili. S přispěním výborného gólmana Olomouce, který pochytal spoustu šancí si odváží bod. Někdy se to ve fotbale stává, mrzí mě jen to, že to není s tříbodovým ziskem. Hráčům jsme za přístup a nasazení poděkoval, chci, aby dali hlavy nahoru. Pozitivní pro mě nadále zůstává, že si ty šance vytvoříme. Ale je to domácí ztráta. V tabulce jsme zamotaní v tom vršku, Olomouc jsme teď nepředskočili, ale budeme bojovat dál,“ nevzdával se po domácí remíze Petr Rada.

Karty: 32. Považanec (JAB), 71. V. Kubista (JAB) – 10. Jemelka (OLO) 87. Texl (OLO)
FK Jablonec: V. Hrubý – Holeš, Pernica (C), Lischka, Zelený – Masopust (86. Jaroslav Diviš), V. Kubista, Považanec, Jovović (46. Matěj Hanousek) – Chramosta, Doležal.
Náhradníci: Hanuš – Hübschman, Matěj Hanousek, Piroch, Janković, D. Breda, Jaroslav Diviš.
SK Sigma Olomouc: M. Buchta – Hála (89. Sladký), Radaković, Jemelka, Vepřek (C) – Zahradníček (79. Moulis), Houska, Kalvach, Falta (69. Manzia) – Texl – Plšek.
Náhradníci: Reichl – Moulis, Yunis, Manzia, Polom, Sladký, Řezníček.
Rozhodčí: Orel – Kotík, Dresler
Diváci: 3 115