Nic platné Mšenu ani nebylo to, že v první půlhodině hry se prakticky domácí nedostali k míči. Svěřenci trenéra Macháčka byli také důrazní v osobních soubojích. Mšeno si vypracovalo pár nadějných situací, ale branka nepřišla. Při domácích stálo tentokrát také štěstí a dobře chytající brankář Nové Paky. Co však přišlo, tak byla chyba v rozehrávce Mšena v 33. minutě, kterou potrestal domácí Ptáček, čímž poslal Paku do nečekaného vedení. Takové zápasy už Mšeno zažilo, ale vždy se dokázalo oklepat a soupeře opět dostat pod tlak. Tentokrát to bylo přesně obráceně. Inkasovaná branka Mšeno srazila na kolena a domácí hráči cítili šanci na senzační výsledek.

Již o čtyři minuty později se prosadil Froněk a domácí vedli o dvě branky. Než utichly radostné emoce, tak přišel třetí gól po trefě Povra a bylo zaděláno na pořádnou senzaci. Výsledkem 3:0 skončil také první poločas.

Mšeno po změně stran nesložilo zbraně a chtělo se ještě poprat o výsledek. Ale tentokrát chybělo více nasazení a vůle jít za vítězstvím. Mšenu nepomohl ani vlastní gól Nové Paky z 60. minuty. Domácí totiž stačili ještě dvakrát skórovat a bylo po nadějích.

Mšeno za dosavadní průběh sezony inkasovalo jen pět branek do tohoto utkání. Teď jich stihlo dostat pět jen za devadesát minut. Příští soupeř Mšena Pěnčín-Turnov neměl také dobrý víkend a v Ústí nad Orlicí schytal také pět kusů. „Musíme se z toho oklepat a doma s Turnovem zabrat," uvědomuje si vedoucí Mšena Jindřich Görner.

Nová Paka – Jiskra Mšeno 5:1 (3:0)

Branky: 39. a 71. Povr, 33. Ptáček, 37. Froněk, 67. Kordík – 60. vlastní. Rozhodčí: Tryzna, ŽK: 1:1. Diváků: 50. Mšeno: Kobachidze – Helm, Ginzel, Váňa, Bém – Vanc – Klíma, Linka, Jiroušek (65. Mráček), Vodička – Brezar (74. Vaněček).