K dalšímu utkání I.B třídy Západ vyrazila Jiskra do Rozstání, kde nastoupila proti čtvrtému týmu tabulky. Od začátku se hrál vyrovnaný a z obou stran nepřesný zápas. Do první šance se dostal domácí tým, ale samostatný únik po vystižené přihrávce obrany hostí brankář Braniš vyrazil.

Poté se ke krásné střele na zadní tyč dostal Hýř, ale brankář Kotlár jeho střelu vyrazil. Jiskra byla domácímu týmu vyrovnaným soupeřem, ale kazila finální přihrávky. A tak domácí ve 37. minutě využili rychlý brejk a po povedené narážečce se prosadil Pavlů tečovanou střelou na zadní tyč a dal 1:0 pro domácí. Ve 40. minutě se hostům podařila kolmice a Dresler upaloval na branku domácích. Z vápna však vystřelil slabě, a tak opět vynikl Kotlár v brance Rozstání. Za stavu 1:0 se šlo do kabin.

BRANIŠ ZACHRAŇOVAL

Po přestávce Jiskra zpřesnila hru, ale domácí pozorně bránili a podnikali nebezpečné protiútoky. Jeden samostatný únik se jim podařil v 65. minutě, ale brankář Braniš velmi dobře zasáhl. V 67. minutě zahrávali hosté přímý kop. Ten rozehrál Škvor. Prudkou ranou trefil gólmana, od kterého se míč odrazil do pole a Matoušek v pádu trefil pouze tyč. V 75. minutě hrubě ovlivnil utkání rozhodčí Vacek.Veselouš po krásném vysunutí postupoval sám na branku hostů, předkopl si míč. Kotlár vyběhl za pokutové území a rukou balón chytil. Rozhodčí odpískal přímý kop, ale brankáři hostí udělil pouze žlutou kartu, ačkoli dle pravidel, jak uvedl trenér hostů Miroslav Braniš, musí přijít karta červená. Následný přímý kop zahrával opět Škvor, ale slabou střelu přes zeď brankář Kotlár chytil. V 81. se ale domácím podařil rychlý kontr. U hostí se hromadily chyby a Tvrzník pečetil výhru do branky bezmocného Braniše.Ten se ještě vytáhl v 85., kdy vytěsnil povedenou střelu domácích pod břevno. Mšenští se snažili alespoň o snížení, ale to se jim nepodařilo. Za zmínku ještě stojí střela Dreslera, která minula branku o centimetry.

CHYBĚLI JIM HRÁČI

Trenér hostů Miroslav Braniš zápas komentoval: „Dnes jsme sehráli smolné utkání. A ačkoli jsme nebyli kompletní, byli jsme domácím vyrovnaným soupeřem. S prvním poločasem nejsem moc spokojený, v něm bylo mnoho nepřesných jednoduchých přihrávek a absolutně se nám nedařily finální přihrávky. Ale i tak jsme měli několik šancí ke skórování.Ve druhém poločase se naše hra zpřesnila, ovšem několikrát nám chyběl kousek štěstí, aby míč zapadl do branky, například další námi nastřelená tyč. V 75. nás okradl rozhodčí o přesilovku, a to ani nemluvím o tom, že za domácí by do branky pak musel hráč."

Trenér zdůraznil, že chápe otočený aut a neodpískaný faul, ale takové hrubé chyby že by si rozhodčí dovolit neměl. „I tak jsme bojovali až do konce, ale již druhý zápas se nám nepodařilo vstřelit branku. O to důležitější bude příští utkání s Hrádkem B, které musíme zvládnout a soupeře tak udržet pod sebou," připomenul kouč týmu Mšena.

Sestava Jiskry B: Braniš ml., Škvor, Vanc, Šourek, Flek, Matoušek, Hýř ,Živěla, Nguyen, Dresler, Veselouš.

Střídali: Pech a Hollmann