Mšeno - Ústí n. O. 3:0 (1:0)

Hostující Ústí mělo sice v úvodu zápasu tlak, ale branky se po hojném počtu standardních situací nedočkali. Skvělou formu totiž opět potvrdil gólman Mšena Kobachidze a dobře pracující obrana. Na druhé straně v ofenzivě operovala dvojice Jurča Vukovič, oba borci Baumitu Jablonec byli pro farmu velkým přínosem.

Skóre otevřel ve 13. minutě Kraus, když jeho střílený centr do vápna gólman Ústí špatně přečetl a míč zaplul až do sítě. Od této branky se domácí hráči zvedli a hráli lépe. Skóre mohl navýšit Vukovič, ale neměl přesnou mušku v žádné ze svých šancí. Chyběly jen centimetry. Krátce před koncem poločasu se ještě ocitli v šanci hosté, ale vážnější ohrožení domácí branky z toho nebylo.

Krátce po změně stran zasadil rozhodující úder soupeři mladý dravec Jurča. Důraz patří mezi přednosti hráčů Mšena, a to si vzala k srdci také posila z Baumitu Jablonec. Jurča šel za míčem nekompromisně, ve vápně se uvolnil přes dva obránce a s pomocí tyče poslal Mšeno do dvoubrankového vedení.

Na tento gól již hosté odpovědět nedokázali, naopak udeřilo potřetí na druhé straně. Po rohovém kopu se k hlavičce dostal Váňa, míč však skončil kdesi mezi brankářem a obránci, což byla ideální pozice pro důrazného Ginzela. Sváteční střelec míč do sítě doslova propasíroval skrz obránce a brankáře Ústí 3:0.

Branky se mohl v samotném závěru dočkat také aktivní Vukovič, ale štěstí k němu nebylo v tomto utkání nakloněno a jeho další pokus skončil těsně vedle hostující branky.

„S výhrou jsem spokojený. Máme dva domácí zápasy, první jsme zvládli a za týden bychom to chtěli zopakovat a vyhrát," řekl po utkání trenér Mšena Jiří Svojtka.

V dalším kole Mšeno narazí na Nový Bydžov, který se pohybuje ve spodních patrech divizní tabulky.

Branky: 13. Kraus, 52. Jurča, 63. Ginzel. Rozhodčí: Vít, ŽK: 2:2. Diváků: 120. Mšeno: Kobachidze Kraus, Ginzel, Váňa, Bém Vanc, Krejčík, Moravec (67. Mráček), Vodička Vukovič (90. Selinger), Jurča (78. Kopecký).