Desná – Hejnice 4:3 (2:1)

V posledním utkání letošního ročníku přivítala Desná soupeře z Hejnic, který byl již před utkáním smířen se sestupem do 1. A třídy. Hrálo se velmi průměrné utkání, v němž se domácím nepodařilo v roli favorita soupeře přehrát, Hejnice byli místy lepším mužstvem.

Divákům se však utkání muselo líbit díky gólové přestřelce, kterou jim hráči obou týmů připravili, horší to bylo s tepovou frekvencí realizačních týmů na lavičkách obou mužstev.

Ve 26. minutě domácí vytvořili hrubku ve středu obrany, kterou potrestal nestárnoucí Zoreník – 0:1. Vyrovnání přišlo ve 33. minutě, kdy napřáhl z pětadvaceti metrů Šindelář a s pomocí břevna zavěsil. O pět minut později kopal kapitán Desné Vokál přímý kop několik metrů za vápnem a jeho „nechytatelnou“, leč umístěnou, střelu propustil gólman Hejnic mezi nohama do brány. Výsledkem 2:1 skončil i první poločas.

Krátce po obrátce bylo opět vyrovnáno. V 52. zaváhal Zelinka a toho využil opět Zoreník. Tento stav však trval opět jen několik minut. V 57. se do vápna hnal Kobylka za dlouhým míčem, který by už zřejmě nemohl stihnout, ale obránce Čivrný mu neopatrným zákrokem přišlápl bolestivě nohu a sudí Milner správně nařídil penaltu. Tu proměnil Pipek.

V 78. minutě mohl dát na 4:2 Bartoš z trestného kopu, ale jeho pokus skončil jen na tyči. Z následného protiútoku se prosadil na druhé straně nikým nehlídaný Severýn – 3:3. Rozhodovalo se tak až v samotném závěru, kdy v 88. minutě vybídl Vokál Špačka, který s pomocí brankáře Hejnic uklidil míč do sítě a rozhodl o posledním domácím vítězství Desné.

„Po utkání se s naším týmem rozloučil trenér Zdeněk Bryscejn, který se po dlouholeté plodné práci s naším týmem rozhodl změnit působiště, v němž mu přejeme mnoho úspěchů,“ uvedl vedoucí Desné Petr Kopal.

„Kouči Bryscejnovi patří velký dík za práci, kterou s naším mužstvem odvedl. Jeho působení u našeho týmu bylo nadmíru úspěšné, po celou dobu jeho trenérské práce jsme patřili mezi lepší mužstva krajského přeboru, snažili jsme se hrát atraktivní fotbal pro diváky,“ dodal Kopal.

Branky: 33. Šindelář, 38. Vokál, 57. Pipek (PK), 88. Špaček – 26. a 52. Zoreník, 78. Severýn. Rozhodčí: Milner, ŽK: 2:2. Diváků: 140. Desná: Maňák – Kopal, Pipek, Bartoš, Zelinka – Kobylka (83. Křemen), Šindelář, Zonyga, Kořínek (62. Rác) – Vokál, Hlubuček (24. Špaček).

Železný Brod – Mšeno 1:3 (0:0)

Středeční divizní prohra Vlašimi B přinesla jistotu krajského přeboru pro brodský tým i pro další sezónu, a tak zápas proti vítězi krajského přeboru už nic neřešil. Hostující tým se v Brodě moc nepředvedl, ale Brod už poněkolikáté v sezóně ukázal svoji střeleckou nemohoucnost.

V prvním poločase byl zápas vyrovnaný, ale více šancí měl rozhodně domácí tým. Druhý poločas začal drtivým náporem Brodu, který hosty ze Mšena přišpendlil k pokutovému území. Mezi 46. a 57. minutou si Brod vytvořil šest stoprocentních šancí, které bylo až neuvěřitelné nedat. Ale skutečnost byla opravdu taková, že Brod gól nedal a největším paličem byl Hartl, který měl tři tutovky.

A tak Mšeno z prvního kloudného útoku otevřelo v 58. minutě skóre zápasu, když se prosadil Vrabec. Pak měl vyrovnání na kopačce Berka. Ale zase nic.

V 68. minutě se probil středem brodské obrany přes tři hráče Ondra Lietava a bylo to rázem 0:2. V 73. minutě hosté rozebrali domácí obranu a na konci pěkné akce byl Kobylka. Domácí střeleckou neschopnost protrhli až v 85. minutě Šimek a uzavřel skóre zápasu na konečných 1:3.

Branky: 85. Šimek – 58. Vrabec, 68. Lietava O., 73. Kobylka. Rozhodčí: Horák, ŽK: 0:4. Diváků: 130. Ž: Brod: Kopal – Linka, Šilhán, Berka, Kovář – Hartl, Wanacki (73. Vozka), Král, Hadač (85. Brožek) – Šimek, Maryško. Mšeno: Braniš – Selinger, Šimek, Vanc, Daniel (52. Bočok), Krejčík, Vrabec, Bém, Pokorný (78. Gottwald J.), Lietava (72. Kobylka), Peškar.

Pěnčín – Nový Bor 3:2 (1:1)

V Pěnčíně se hrálo utkání, které bylo výsledkově jako na houpačce. Utkání bylo až do 65. minuty poměrně dobrou podívanou pro diváky, ale pak přišel zřejmě rozhodující moment. Jan Matějček chtěl rychle rozehrát míč po odpískaném faulu, ale hráč soupeře se postavil před míč a při rozehrání došlo ke kontaktu. K údivu všech byl Matějček vyloučen a od té doby se hrála na hřišti kromě fotbalu také mariáš.

Během posledních pětadvacet minut padly neuvěřitelné tři červené karty a celkem se v utkání ukázala desetkrát žlutá karta. To je na utkání, ve kterém o nic nejde, opravdu hodně.

Pěnčín se však ujal vedení už v 11. minutě, kdy se prosadil Chlomek, ale za pět minut bylo vyrovnáno, což byl také poločasový výsledek. Po změně stran se ihned prosadil hostující Kýček a Nový Bor se ujal vedení 2:1.

To se ale domácím nelíbilo a v 54. srovnal Mrklas. Pak se v 73. minutě prosadil tentýž hráč z nařízené penalty a rozhodl o vítězství Pěnčína 3:2.

Domácí mužstvo je s výsledkem spokojené, ale je jisté, že na začátku podzimní části nového ročníku bude minimálně na jeden mač chybět Jan Matějček, stejně tak jako Novému Boru dva vyloučení borci. Pěnčín v konečné tabulce skončil na pátém místě s devětatřiceti body, což je za dosavadní devítiletou účast v přeboru nejvyšší bodový zisk.

Branky: 54. a 73. (PK) Mrkals, 11. Chlomek – 16. Soněk, 46. Kýček. Rozhodčí: Vokřínek, ŽK: 4:6, ČK: 1:2. Diváků: 120. Pěnčín: Pivrnec – Lang, Matějček J., Pszyk, Sekerák (46. Jiskra ml.) – Záveský, Mrklas, Matějček P., Bukvic – Sedlmajer, Chlomek (89. Kraus).