Mšeno - Ústí n. O. 3:0 (2:0)

Fotbalisty Jiskry Mšeno čekal na domácí půdě těžký soupeř, který bude letos usilovat o nejvyšší příčky divizní skupiny C. Svěřenci Libora Macháčka odehráli minulý víkend v Kolíně dobré utkání, ale nakonec podlehli lídrovi soutěže těsně 1:0.

Zápas s Ústím začal pro Mšeno dobře a už v 10. minutě se poprvé prosadila podzimní posila ofenzivy Petr Novotný. Tato ústecké borce zřejmě zaskočila a dvoubrankový náskok Mšena zajistil svým gólem Král ve 26. minutě. Po excelentním výkonu v prvním dějství tak mělo Mšeno solidní náskok do druhé poloviny zápasu. Mšeno se však letos potýká s poklesem výkonu v druhých poločasech. To se Mšenu málem vymstilo v utkání s Náchodem před 14 dny. „Druhé poločasy nejsou tak optimální, jak bychom si přáli. Budeme muset zapracovat na hlavách hráčů. Kluci, když vedou po první půli, tak tam asi nastupuje malinký uspokojení,“ míní trenér Mšena Macháček. A měl pravdu. Ve druhém poločase umožnili domácí hráči dostat se ústeckým do hry a vznikly z toho některé nebezpečné šance před gólmanem Mšena.

Naštěstí pro Mšeno neskončila ani jedna gólem a definitivní tečku za utkáním udělal v 76. minutě svým druhým gólem v zápase Novotný. „Třetí gól to rozhodl. Dostali jsme se z tlaku soupeře a vytvořili si i další příležitosti. Pak jsme už soupeře do ničeho nepustili a zaslouženě jsme zvítězili,“ dodal Macháček. Pro Ústí nad Orlicí to byla teprve první letošní porážka.

Branky: 10. a 76. Novotný, 26. Král. Rozhodčí: Šob, ŽK: 2:1. Diváků: 100. Mšeno: Macháček - Selinger, Váňa, Ginzel, Bém - Vanc (71. Moravec), Krejčík, Peškar, Král - Novotný (81. Kopecký), Kaňkovský (87. Petrtýl).

Velim - Jablonec B 6:1 (3:1)

Jablonec zajížděl na půdu jedenáctého týmu tabulky divize a menším favoritem tak byl v té době šestý Jablonec. Nicméně Jablonec si odvezl debakl 6:1.

Svěřenci trenéra Hlouška však nezačali vůbec špatně a v 7. minutě otveřel skóre Linka. Zanedlouho bylo vyrovnáno a do konce poločasu domácí otočili skóre zápasu ve svůj prospěch.

„Na začátku druhé půle jsme snížili na 3:2, ale branku nám rozhodčí neuznali. Domácí si pak otevřeli střelnici a s chutí si zastříleli,“ komentoval trenér Hloušek vysokou porážku. „Domácí nás předčili ve všech směrech,“ dodal.

Velim měla v utkání zejména střeleckou převahu, hattrickem se blýskl Kacafírek, další dva góly zaznamenal Volf a jednou trefou se zapsal mezi střelce Zelinka. Z Jablonce se v dobrém světle ukázali zejména Linka, Uvíra a Pavlata.

Branky: Kacafírek 3, Volf 2, Zelinka - 7. Linka. Rozhodčí: Štuk, ŽK: 1:2. Diváků: 150. Jablonec: Králíček - Helm (46. Štěpánek), Uvíra, Šidlo, Podzimek - Hájek - Hovorka, Pavlata, Linka, Daníček - Just (46. Hloušek).