Mšeno - Admira Praha 0:2 (0:1)

V minulém kole vybojovalo Mšeno bod na hřišti Trutnova. Tentokrát se opět představilo na domácím hřišti, kde hostilo Admiru Praha, před víkendem osmý tým tabulky soutěže. Mšenu se tentokrát nedařilo po herní stránce tak, jako tomu bylo v jiných zápasech. Navíc okolo dvacáté minuty prvního poločasu přišla nepříjemná událost pro domácího brankáře Lukáš Macháčka. „Byl dlouhý balón, Lukáš si pro něj šel, vyskočil si pro něj, ale útočící hráč do něj trochu strčil, ale nebyl to žádný zákeřný faul. Lukáš špatně dopadl na nohu a otočil si koleno a zatím to vypadá hodně špatně,“ říká sportovní ředitel Mšena Michal Klacek.

S brankářem Lukášem Macháčkem, který si poranil koleno, to pro zbytek podzimu nevypadá vůbec dobře. „Takhle v těch prvních okamžicích to vypadá, že to tak dopadne,“ míní trenér Mšena a bratr zraněného brankáře Libor Macháček. „Bude to velikej oříšek,“ dodal kouč.

Pak následovala první gólová situace Admiry. Ve 35. minutě zahrávali Pražané rohový kop a náhradní gólman Braniš si šel pro míč, ale před ním se objevil jeden z obránců, se kterým se srazil. Odražený míč tak pohodlně dopravil do prázdné brány Mičko.

Ve druhém poločase se domácí snažili něco udělat s výsledkem, ale veškerá snaha byla marná. Naopak na druhé straně udeřil podruhé Mičko, když v 70. minutě poslal Admiru do dvoubrankového vedení, které do konce zápasu dokázali hosté udržet.

„Řekl bych, že soupeř vyhrál zaslouženě. Dneska nám dal lekci z důrazu a ochoty se na hřišti vydat. Samozřejmě tohle všechno bylo umocněné zraněním bráchy. Tohle bude věc, kterou budeme muset řešit, to je teď pro nás veliký problém,“ řekl Deníku trenér Mšena.

„My jsme dneska měli spíš takové náznaky šancí, kdy jsme ty akce nedotáhli do konce tak, jak bychom si představovali. Když to tak řeknu, tak hlavně jsme dneska nehráli to, co jsme chtěli. Buď nás k tomu soupeř nepustil a nebo, když to tak řeknu, naší paličatostí jsme k tomu nedošli,“ dodal Libor Macháček.

Branky: 35. a 74. Mičko. Rozhodčí: Melichar, ŽK: 2:2. Diváků: 150. Mšeno: Macháček (24. Braniš) - Selinger, Váňa, Ginzel, Bém - Vanc, Krejčík (67. Moravec), Peškar, Král - Novotný, Kaňkovský.

FKP Turnov - Jablonec B 4:3 (2:2)

Jablonecká juniorka jela k malému derby na půdu turnovského Pěnčína a svěřenci trenéra Hlouška začali dobře. Už v 17. minutě otevřel skóre Hovorka. Jenže Jablonec se nevyvaroval chyb v zadních řadách a inkasoval laciné góly. Nejprve Horák vyrovnal na 1:1, Just následně znovu vrátil vedení Jablonci. O minutu později však domácí opět vyrovnali Bělíkem. V prvním dějství byl ale Jablonec jednoznačně lepší, dokonce vstřelil vedoucí branku, ale rozhodčí ji z nepochopitelných důvodů neuznali.

Po změně stran se nepodařil Jablonci vstup do poločasu a v 50. minutě inkasoval potřetí. Druhý poločas byl také zajímavý díky výrokům rozhodčích. „To, co předvedli rozhodčí v tomto zápase, tak to připomínalo třetí ligu. Ve druhém poločase nám hlavní sudí po poradě s asistentem neuznal další gól a třikrát nám úniky nesmyslně zastavil praporek asistenta,“ litoval po utkání trenér Jablonce Jiří Hloušek. Hostů se přeci jen podařilo vyrovnat v 80. minutě Justem, ale krátce na to byl vyloučený Uvíra a Jablonec dohrával v deseti. I přesto se jablonečtí mladíci snažili strhnout vítězství na svou stranu a v 92. minutě se dostali domácí do přečíslení a Bárta rozhodl o zisku tří bodů.

Branky: 32. Horák, 38. Bělík, 50. Hurt, 92. Bárta - 37. a 80. Just, 17. Hovorka. Rozhodčí: Myška, ŽK: 2:3, ČK: 0:1 (80. Uvíra). Diváků: 250. Jablonec: Vavřich - Helm, Uvíra, Šidlo, Podzimek - Hovorka, Linka, Pavlata, Hloušek (70. Štěpánek) - Just, Daníček.