Jste spokojení s umístěním v tabulce?

S umístěním jsme nakonec velmi spokojení. Vstup do soutěže nebyl ideální, hráli jsme nejprve skoro v polovině tabulky. Pak jsme se ale herně i výsledkově zlepšili. A odměnou pro nás je nakonec krásné první místo s náskokem šesti bodů na druhé Plavy. A je to už jen na nás, jak s tím naložíme v jarní části sezony.

V čem máte rezervy, co je třeba do jara ještě zlepšit?

Určitě se chceme zaměřit na to, abychom lépe zvládali blížící se konce utkání a nebáli jsme se o výsledek, což se stalo na podzim asi ve dvou případech, kdy jsme inkasovali kontaktní gól. Ale nakonec jsme to svojí vůlí a odhodláním zvládli.

V čem jste sami sebe překvapili a v čem naopak?

Určitě jsme sami sebe překvapili v zápase proti Držkovu, který má zkušené ligové hráče. Bylo to těžké, ale kvalitní utkání z obou stran. Nakonec jsme ho dotáhli do vítězného konce. Velmi důležitý byl začátek zápasu, když jsme se během jedenácti minut prosadili třikrát a vedli jsme 3:0. Zklamání určitě bylo. A to hned v prvním utkání v Albrechticích a pak také, když jsme hráli v Roztokách. A stejně i v Harrachově. Tam jsme vedli a pár minut před koncem jsme o body přišli.

Jaký zápas byl nejtěžší a naopak, který vám vyšel?

Nejtěžší bylo utkání s Jablonečkem a s Albrechticemi. Obě jsme ale nakonec vyhráli. Nejlepší zápas jsme odehráli s Držkovem a se Smržovkou.

Jak bude vypadat zimní příprava týmu FC Pěnčín?

Zimní příprava bude náročnější než v předešlých sezónách. Zaměříme se jak na kondiční, tak herní stránku. Zařadíme spinning, využijeme přírodu okolo jablonecké přehrady k výběhům, trénovat budeme na UMT v Železném Brodě. Začátkem února nás čeká soustředění ve Vrchlabí. Přátelská utkání máme předběžně domluvené s týmy Jenišovic, Bozkova, Mšena „B", SK Semil a TJ Desné. Tato mužstva z vyšších soutěží nás alespoň pořádně prověří.

Jak hodnotíte rozhodčí?

V některých případech zvládli utkání bez problémů. S některými jsme měli menší problémy, ne takové, že by někoho poškodili a už vůbec úmyslně.

Kdo v týmu překvapil?

Myslím si, že nás nejvíce překvapil Roman Hušek s jednadvaceti brankami, který se stal po podzimní části nejlepším střelcem nejen našeho mužstva, ale i celé I.B. třídy východ. Určitě to ale není o jednom hráči, všichni z týmu zaslouží velkou pochvalu. Nebýt jeho spoluhráčů, těžko by se tak často střelecky prosazoval.

Kdo je oporou týmu?

Myslím, že těch hráčů je u nás víc. Všichni spolu držíme, pomáháme si a táhneme za jeden provaz, což je nejdůležitější. Příkladem byla pomoc Luboši Pumrlemu v jeho začátcích na postu trenéra našeho týmu.

Jak hodnotíte novou organizaci soutěže a elektronický systém zápisů?

K organizaci se ještě nebudeme vyjadřovat. Elektronický systém je bezchybný, usnadňuje nejen práci, ale všichni mají velký přehled o každém utkání.