Fotbalisté FK BAUMIT Jablonec remizovali v sobotu dopoledne v rámci utkání České fotbalové ligy ve Mšeně s Hlavicí 1:1.

FK BAUMIT Jablonec B – SK Hlavice 1:1 (1:1)
Hosté se ujali vedení v 19. minutě, kdy vyraženou střelu dopravil za záda brankáře Rondoše Boško. Domácí srovnali dvě minuty před koncem první půle, kdy se prosadil důrazný Papaz.

Utkání se hrálo na umělé trávě v jabloneckém Mšeně před takřka dvěmi stovkami fotbalu lačných diváků.
Úvodní dvacetiminutovka patřila hostujícímu celku a první vážnější šanci měla Hlavice již ve druhé minutě zápasu, ale novic v zelenobílé svatyni slovenský reprezentant do 18 let Matěj Rondoš si poradil.

Bohužel z pohledu domácích jejich gólman kapituloval v 19. minutě, kdy nejprve vyrazil nepříjemnou střelu jednoho z hostujících hráčů, ovšem míč doběhl Boško a na jeho dorážku již Rondoš nestačil.

Jablonec poté vyrovnal hru, ale šanci ke skórování neměl, a tak jediným zaznamenání hodným pokusem byla střela Kuželka ve 30. minutě, která však mířila vysoko nad.

Když už se hostující hráči viděli v kabině, domácí udeřili. Po trestném kopu Jablonce se míč v šestnáctce odrazil k důraznému Papazovi, který, ač strážen exjabloneckými Flachbartem a Svojtkou, se dokázal střelecky prosadit a vyrovnat.

Oba týmy hrály ve druhé půli pozorně zezadu a šancí bylo k vidění jako šafránu.
V úvodu druhé půle pálil sice tvrdě Šisler, ale jen do míst, kde byl pozorný chorvatský brankář hostů z Hlavice Kulič.

Další minuty přinesly jen boj mezi šestnáctkami. Diváci tak ocenili potleskem až odvážný průnik Kuželky z dvaasedmdesáté minuty, jenž jablonecký obránce zakončil slabou střelou, kterou Kulič dokázal polapit.

V 80. minutě všem přítomným zatrnulo, když hosté vstřelili branku, tu však sudí neuznal, neboť jeho asistent signalizoval ofsajd.
A když v závěru střela aktivního Kuželky minula pravý horní roh hostující branky, skončilo utkání dělbou bodů.

Branky: 43. Papaz – 19. Boško. Rozhodčí: Slavíček – Haleš, Vídeňský. ŽK: Hozda, Kuželka - Boško. Diváků: 200.
Sestavy:
FK BAUMIT Jablonec 97 B: Rondoš – Kuželka, Rathouz, Papaz, Hozda – Paryz, Patka, Procházka Steiner (70. Petřivý) – Farkaš, Šisler. Trenér Jiří Hloušek.
SK Hlavice: Kulič – Flachbart, Charuza, Svojtka, Nesvadba – Herodes, Koblížek, Mizera (90. Němec), Vinciano (61. Pszyk) – Martínek, Boško (85. Zeman). Trenér Zbyněk Houška.