Jak vám je po zápase, ve kterém jste bojovali, dřeli a měli šance, ale nakonec postup nevyšel?

Celé mužstvo a hlavně já jsem hodně zklamaný a remízou to všechno vyvrcholilo. Máte pravdu v tom, že jsme dřeli, bojovali a výsledek je pouze to, že jsme se slavným Ajaxem nepropadli. V prvním poločase jsme soupeře tak trochu oťukávali a nic tam skoro nebylo. Ve druhé půli jsme to trošku otevřeli a měli jsme minimálně tři, čtyři šance, ze kterých jsme měli dát gól. Začalo to tou neproměněnou penaltou a potom se smůla s námi táhla až do konce.

V první půli jste měli pasáže, kdy jste se dlouho nedostali k míči, Jak si to vysvětlujete?

Je třeba vyzdvihnout kvalitu protihráčů. Výborně kombinovali a neztráceli zbytečně balon. Snažili jsme je presovat, ale sami jste viděl, že to bylo těžké. Navíc jsme nechtěli hru otevřít hned od začátku. To by asi nebylo dobré.

Vy jste měl šance už v prvním zápase na Ajaxu a pokračovalo to zahozením té nejvyloženější šance, které mužstvo má. Proč ta penalta nevyšla?

Jak jste říkal, ty šance byly už v prvním zápase a teď ještě k tomu přibyla neproměněná penalta. Nevím, se na to dá říct… Snažil jsem se to dát k tyči a k velkému neštěstí to šlo od tyče ven. Byla to moje chyba.

Jak se cítí hráč, když vidí, že se míč odráží od tyče?

Ty pocity jsou strašné. Byl jsem hrozně naštvanej a nespokojenej. Ale stále tam ještě bylo asi půl hodiny na to, abychom aspoň jeden gól dali a šlo by se na penalty. Šance přišly, ale gól jsme nedali.

Rozhodčí po druhé žluté kartě ještě vyloučil hráče Ajaxu a šance stále byla. Navíc vám v té chvíli hodně pomáhali i diváci.

Co se týká fanoušků, tak dneska byli úžasní a kéž by bylo více takových momentů, kdy zažijeme vyprodanou Střelnici. Určitě nás červená karta vyhecovala a ten náš tlak se ještě zvětšil. Nějaké šance tam byly, podržel je však brankář. Ale jak jsem už předtím řekl. Mojí vinou jsme nedali penaltu, kdežto oni v prvním zápase ano. A proto jsme nepostoupili.

Dokázali jste, že se dá se slavným Ajaxem hrát, a proto jsou pocity asi hodně smíšené…

Máte pravdu v tom, že pocity jsou hodně smíšené. Už v prvním zápase jsme si dobrým výsledkem vypracovali takovou pozici, že se postup dal uhrát a zklamání je obrovské. Myslím, že kdybych penaltu dal, tak jsme postoupili.

Dá se odnést z tohoto dvojzápasu něco pozitivního?

Nedal jsem penaltu, takže pro mě je v této chvíli hledat něco pozitivního dost těžké. Oni vlastně rozhodující gól dali z penalty, takže co se týká defenzívy, tak jsme je do vyložených šancí nepouštěli. Ta byla dobrá.

Po té penaltě jste tam měl ještě jednu šanci, ale balon se vám nějak zamotal pod nohama.

Chtěl jsem vystřelit levačkou, bohužel mi to nesedlo na nohu a netrefil jsem to.

Proč jste střídal?

Možná v tom byla frustrace z té mé nepovedené penalty. Kdybych byl trenér, tak bych se asi taky vystřídal.

Autor: Vlastimil Cakl