Dukla Praha - FK Jablonec 2:6 (0:3)

Do sestavy se vrátil Doležal – a hrál výborně. Jovovič si zápas odpočinul a byl dalším překvapením dne. Žádná nesmyslná sóla, příkladná spolupráce se spoluhráči, ukázková nahrávka na gól Acostovi. Smutným hrdinou byla domácí hvězda protřelá Evropou, někdejší slovenský reprezentant Ján Ďurica. Jeho zákrok na Masopusta nelze označit za tvrdý jako spíše za prasecký. Jabloneckého štírka sestřelil a jak naznačuje první vyšetření v nemocnici, bude z toho tak měsíční pauza. A to vše za žlutou kartu!

Domácí to místy přibrušovali, co jim také zbývalo, ale Trávník a spol. byli tentokrát v dobré pohodě a po technické stránce předvedli velkou podívanou pro diváky. Dát po sobě šest gólů v lize, to bychom museli listovat hodně do minulosti, údajně prý někdy v roce 1949 se to povedlo ATK Praha.

Góly to byly parádní a kuriózně co gól, to jiný střelec, přičemž Acosta, Hovorka a Kratochvíl dali svoje premiérové v jabloneckém dresu. Zápasu doslova kraloval Michal Trávník, byl prostě u všeho, co bylo důležité. Stínem zápasu bylo zranění dvou hráčů z jednoho postu, nejprve Lukáše Masopusta, jenž musel být ze hřiště odveden po likvidačním faulu, později hráč, který ho střídal – Rafael Acosta, jemuž se ozvalo zřejmě staré zranění – a to před Astanou nic milého není.


Výborně se ukazuje další rekonvalescent Miloš Kratochvíl, který upoutal pěknou dělovkou, která zaskočila Filipa Radu. A taky „Doli“ jako by žádnou pauzu neměl. Prostě pohodička. Ďábelská termínovka pokračuje. Ve čtvrtek se na umělé trávě v Astaně střetne Jablonec patrně v klíčovém utkání o naděje pro jaro s domácím celkem, následně v neděli 11. Listopadu přijede na Střelnici Bohemka. To si nervy fandů neodpočinou. A statistici pozor! Jablonci to střílí a pokud nastřílí ještě nejméně osm gólů, tak právě ten osmý bude TISÍCÍM gólem v lize. Otázka zní: kdo ho vstřelí a kdy padne?

Roman Skuhravý asi smutnit nemusí, má šikovné fotbalisty, ale zatím to není pevný tým. Dvakrát provětrali jabloneckou obranu, trefili tyč a tu druhou půli vlastně prohráli „jen“ 2:3. Ale tyčku trefil i střídající Chramosta, když mu po Holešově kolmici zkazil radost výborným zákrokem Rada a s pomocí tyče skončil míč mimo.

Kdo si dal „předkrm“ dopoledne v Břízkách, kde v divizním derby narazili domácí na vedoucí Velké Hamry, byl nadšen dvakrát. Mšenští sice vyhráli 3:1, úvodní gól vstřelil, kdo jiný než Tomáš Čížek, ale hrdinou dne byly tyče mšenské branky a mšenský gólman Masařík. Ten právě ve spolupráci se svými tyčemi zabránil snad osmi gólům! Neuvěřitelný zápas. Prostě fotbalová sobota, jakých moc nevidět, plná fotbalových lahůdek. A to ještě není podzimu konec!