FK Sedmihorky – FK Železný Brod 1:1 (1:0)

Po domácí prohře s Višňovou rezignoval trenér Houška, a tak se Brodští vrátili k realizačnímu týmu z loňské sezóny. Hlavní hrací plocha v Sedmihorkách byla, podle domácích, nezpůsobilá. A tak Sedmihorky nabídly možnost odehrát zápas na UMT ve Mšeně. Tuto variantu Brod odmítl, ale sportovně technická komise narychlo schválila den před zápasem Sedmihorkám druhou hrací plochu.

HŘIŠTĚ NEODPOVÍDALO

Přestože zázemí tohoto hřiště nemá parametry na krajský fotbal. „Nicméně se hrálo na kvalitně připraveném trávníku, ale v prostoru pole byla orientace pro oba týmy složitá,“ uvedl za Brodské Jiří Kletečka.

Brod byl v úvodu aktivnější. Hned v 1. minutě v nadějné pozici špatně odcentroval Aubrecht. V 7. minutě měl Brod první větší příležitost, ale hlavičku Novotného domácí brankář Špína zlikvidoval. Domácí se poté zlepšili a měli více míč na kopačkách. Ale do šancí je Brod nepouštěl. „Bohužel, ve 28. přišel špatný výběh brankáře Ducháčka a útočník Špína snadno lobem z 25 metrů otevřel skóre zápasu. Takže jsme z ničeho prohrávali 1:0,“ popsal situaci Jiří Kletečka.

Poté přišla chyba Krále, který vybídl soupeře ke zvýšení skóre, ale Ducháček předvedl dobrý zákrok. Opařený Brod pak přežil v obranné fázi ještě jednu větší šanci a v té útočné byl po inkasovaném gólu neškodný. Poločasový stav tak byl příznivější pro domácí.

HOSTÉ SE JEŠTĚ ZLEPŠILI

Do druhého poločasu se ale hra Brodu rapidně zlepšila, herně byli hosté lepší. V 55. minutě byl blízko k vyrovnání Šilhán, ale Špína v domácí brance opět potvrdil své kvality. Zasloužené vyrovnání přišlo v 66. minutě, kdy Makula poslal přesný míč za obranu na střídajícího Šefra, který ranou k tyči vyrovnal na 1:1.

NUDA TO ALE NEBYLA

Oba týmy se ještě snažily vstřelit vítězný gól. A tak se diváci nenudili. Na obou stranách byly nebezpečné hlavně standardní situace a blízko ke vstřelení rozdílového gólu byli domácí i hosté. Každopádně další gól nepadl a konečná remíza byla asi spravedlivá. Brod tak po dlouhé době bodoval.

Rozhodčí: Nešněra. ŽK: 3:3. Diváků: 60. Za Brod: Ducháček, Šilhán, Maryško, Novotný, Král, Aubrecht (55. M. Šefr), Kotlár, Vanc, Kysela, Makula, Šimek. , Kysela, Makula K., Šimek.