Někdo neodpočíval

Většina hráčů má za sebou třítýdenní dovolenou. Ne všichni si ale během těchto týdnů užívali zaslouženého volna. „Někteří kluci si ještě museli dodělávat věci do školy. Ti, kteří měli už po maturitě, si ale jistě stihli odpočinout," přiblížil třítýdenní pauzu hlavní kouč, který osobní volno trávil především se svými ratolestmi. „Mám dvě malé děti. Přes sezonu je moc nevidím, tak teď jsem si je užil," říká s úsměvem. „Ten třetí týden už jsem ale poznával, že mi fotbal chybí. Na trénování už jsem se těšil," neskrývá kouč chuť do další práce.

Přišli také nováčci

Pavel Drsek přivítal na středečním prvním společném setkání hned čtveřici hráčů ročníku 1996 z jabloneckého dorostu. „Jedná se o Ondřeje Šedého, Tomáše Bulíře, Honzu Soukupa a Matěje Kubistu. Navíc se s námi připravují i Míra Štemberk a Petr Karásek, kteří sem už ročníkově nepatří. S ligovým A-týmem nám trénují další hráči ročníku 1996 a 1997, ti by měli mistrovská utkání hrát také za nás," říká ke skladbě letošního juniorského týmu někdejší obránce se zkušenostmi z německé Bundesligy. Kouč v samém začátku letní přípravy pracuje s poměrně širokým kádrem, který ale projde postupem času zúžením.

V rámci letního přípravného období Drskovi mladíci absolvují od 6. do 10. července soustředění v Maršově u Trutnova. V plánu má trenér i šest přípravných zápasů. Junioři si zahrají například proti Dobrovici, která si v loňské sezoně vybojovala postup do třetí ligy. „Jsem rád, že se nám tento zápas povedlo dohodnout. Odehrajeme ho sice až ve středu před prvním zápasem nového ročníku Juniorské ligy, ale jiný termín se, bohužel, nenašel," konstatoval kouč.

Hraje méně týmů

Juniorská liga vstoupí do nové sezony s několika novinkami. Nejen, že se snížil počet týmů v soutěži z jednadvaceti na sedmnáct, ale novými hracími dny budou teď víkendy, což trenér kvituje. „Myslím si, že pro některé kluky, kteří v sezoně mají školu, to bude určitě lepší," míní jablonecký kouč. Nový model hracích dnů navíc počítá s tím, že, pokud A-týmy budou hrát v neděli, zápas jejich juniorek se pak přesune na pondělí.

Hned přijede Slavie

Juniorská liga odstartuje víkendovými zápasy přesně za měsíc 25. a 26. července. Jablonci přisoudil los hned v prvním kole v domácím prostředí pražskou Slavii.

Do té doby čeká hráče juniorského týmu ale náročná příprava, ve které nenechá jejich trenér nic náhodě. Chce poznat, jaké fotbalové kvality hráči skrývají a kteří z nich budou do nové sezóny nejlepšími oporami.