„Mladý pušky honily starý chlapy. V tomto zápase proti nám nastoupil tým Alfa Romeo, kterému jsme podlehli 1:3. Byli to mladí hráči, dorostenci Mšena. A bylo znát, že mají lepší pohyb. V loňském ročníku tady skončili druzí," okomentoval s úsměvem organizátor Lukáš Kopecký jeden z několika zápasů, které sehrál pořadatelský tým Malé Skály v rámci fotbalového turnaje.

VZPOMENULI NA PETRA

Za sebou už měli domácí ale několik zápasů ve skupině, tento byl poslední. Malá Skála končila svoji skupinu na druhém místě a další duely ji ještě čekaly. „Dva jsme vyhráli, pouze z tohoto jsme odešli poražení. A teď nás čekají ještě zápasy ve čtvrtfinále," uvedl k situaci domácích Lukáš Kopecký.

Memoriál Petra Mikeze je již tradiční akce, kterou Maloskalští pořádají každoročně, aby si připomenuli svého kamaráda, fotbalistu a hráče Malé Skály. Ten pro fotbal žil a za svůj tým odehrál nespočet utkání.

OD RÁNA BYLA POHODA

Travnaté hřiště na Malé Skále zažilo o víkendu další ročník fotbalového setkání. Přijeli ti, kteří si bez Memoriálu Petra Mikeze nedovedou konec okresní fotbalové sezóny představit, i ti, kteří si chtěli posedět a popovídat s kamarády, probrat, jak a kam se ten současný fotbal, okresní i světový vlastně ubírá.

Na hrací ploše se střídala mužstva podle rozpisu. Účastníci rozdělení do skupin, se vždycky stihli vždy u dobře zásobeného bufetu lehce občerstvit, ochutnat kvalitní klobásku nebo grilované maso a hlavně doplnit tekutiny. A za chvíli se už zase vraceli na hřiště.

„Museli jsme se trochu šetřit. Čeká nás odpoledne také utkání proti staré gardě Malé Skály. Ale je fakt, že mladí kluci jsou pohyblivější. Tady hrají běžně hráči kolem padesáti let. Není to pro ně problém. Ale ti mladší jsou přece jen pohyblivější a jsou na tom lépe," řekl k situaci domácího mužstva ještě Lukáš Kopecký. Mužstvo Malé Skály mělo před sebou, kromě turnajových duelů, ještě odpolední zápas s místní starou gardou. Takže muselo opravdu trochu šetřit síly, i když, jak řekl Lukáš Kopecký: „Jezdíme naplno. Ale mládí kupředu."

CENY STÁLY ZA TO!

V letošním ročníku se na Malé Skále sešlo tradičně osm týmů. Sjížděly se z celého okresu i okolí. Hrály ve dvou skupinách, každý postoupil a dál pokračovaly podle pavouka první se čtvrtým. Kdo zvítězil, postoupil dál. Mužstva, která prohrála, se utkala mezi sebou o umístění. „Máme od sponzorů hodnotné a chutné ceny. Každý se k nám ale jede hlavně pobavit, zahrát si fotbal,potkat se s kamarády, dát si dobré jídlo a dobré maloskalské pivo. A hlavně, každý si z tohoto turnaje odveze cenu," popsal atmosféru hlavní organizátor Lukáš.

DĚVČATA NEODMÍTNOU

Problém naplnit účastnickou listinu pořadatelé neměli ani když ve stejný den se konala ještě velká fotbalová akce v Rychnově a další v turnaje v okolí. „Většinou zase přijeli ti, kteří se k nám vracejí a byli tady v loňském roce i v předchozích ročnících. Osm týmů, pro které je turnaj určený, jsme dohromady dali bez problémů," dodal Lukáš Kopecký.

A na hrací ploše nechyběly ani dívky, které byly dokonce v některých týmech velmi důležitými posilami. „Jsou z Turnova a z Jenišovic. Fotbal hrávaly, a tak si s námi vždycky přijedou na tento Memoriál zahrát. Letos zase nastoupily za turnovský tým Baletek. Na pohlaví tady nehledíme, naopak, ženské spoluhráčky vždycky uvítáme," zdůraznil Lukáš.

NEJLEPŠÍ BYL BOZKOV

Vítězem turnaje se stal tým Bozkova, který ve finále udolal hráče Alfy Romeo.

V napínavém zápase o třetí místo se potkala mužstva AHA a Líšného. O výsledku rozhodly až pokutové kopy, ve kterých byl úspěšnější tým AHA.

Na páté příčce tabulky memoriálu skončila domácí Malá Skála, za ní mužstvo Nepostradatelných. Sedmé pořadí si odvezly Baletky z Turnova a osmý skončil tým DKL. „Turnaj se opět konal ve velice přátelském duchu, sešla se opravdu dobrá parta lidí a celý den bylo vidět, jak si všichni turnaj užívají, jak na hřišti tak u piva. A všichni taky přislíbili účast v dalším ročníku," řekl za organizátory Lukáš Kopecký.