„Slavie má dobré mužstvo, bod beru," řekl po zápase jabloneckého prvoligového týmu s Frýdkem Místkem Daniel Rossi, který na nezvyklém postu odvedl výbornou práci. Utkání skončilo na půdě soupeře nulovou remízou.

Nastoupil jste na místě stopera, ale moc zápasů jste na tomto postu neodehrál.

Naposledy to bylo v pohárovém zápase proti Dukle, ale pravdou je, že jsem na něm předtím nehrál hodně dlouho.

Nastoupil jste vedle Marka Kysely a asi jste si museli před zápasem něco říct.

Tak to určitě, vždyť jsem na tomhle postu dlouho nehrál. Ale muselo to tak být, protože Pernica a Beneš byli zranění. Takže jsme si před zápasem něco řekli a v průběhu utkání jsme museli mezi sebou komunikovat. Hlavně Kary (Karavajev) a Marek Kysela mi hodně pomohli.

Myslím si, že jste na místě stopera obstál. Hrál jste dobře pozičně, měl jste hlavy a dobrou přihrávku.

Snažil jsem se, abych neudělal nějakou chybu. Jsem rád, že to tak dopadlo. Ale jsem soudný a vím, že na tohle místo máme jiné hráče. Doufám, že se do příštího zápasu uzdraví. Myslím si, že na téhle pozici jsou pro mužstvo platnější než já, protože jsem na tady tom postu dlouho nehrál a nemám s ním takové zkušenosti jako oni.

Jak jste utkání viděl?

Myslím si, že to byl dobrý zápas. V závěru sice domácí měli převahu a i trochu štěstí, ale to tak bývá. Jinak i my jsme měli nějaké šance.

Co se stalo, že asi od 70. minuty měla Slavie takový tlak?

Ztratili jsme hodně míčů na naší i soupeřově půlce a tím pádem se to na nás začalo valit. Navíc tam dali rychlého hráče Keniu, začali dobře kombinovat. Hlavně on tam dával míče mezi nás a to nám dělalo problémy. Ale i my jsme v závěru měli šanci a je škoda, že jsme ji nevyužili.

Při třech tyčích jste měli velké štěstí. Zažil jste to už někdy?

Zažil. To se ve fotbale stává.

Takže nakonec bod bereš?

Chtěli jsme tady vyhrát, ale i bod bereme. Slavie má dobré mužstvo.

AUTOR: Vlastimil Cakl