Kdo by se domníval, že okresní fotbal v současných vedrech „spí", tak by byl na velkém omylu. Důkazem toho, že ani v létě fotbalisté neodpočívají, byl sobotní turnaj na rádelském hřišti. Na perfektně připravený a také notně rozpálený trávník nastupovala mužstva ve dvou skupinách systémem „každý s každým". Hrálo se na zkrácenou hrací dobu, tak aby se všechna utkání stihla a ve výhni, která v sobotu panovala, se určitě nikdo z aktérů nezlobil za tak málo hracího času.

Hned šli do vody

Výhodou rádelského pažitu je, že hned vedle je pěkné koupaliště. A tak řada hráčů mezi zápasy chladila svá těla nejen v dobře zásobovaném stánku s občerstvením, ale také v koupališti. Z bojů ve skupinách nakonec vyšla dvojice pro utkání o třetí místo a pro finále.

O třetí místo se utkalo domácí mužstvo Rádla s týmem Kokonína.

Kokonín A - Rádlo 2:0

Obě mužstva v kombinovaných sestavách nastupovala do utkání o třetí místo zodpovědně a bez známek vyčerpání z předchozích klání. Pálící slunko rychle ubíralo síly všem aktérům. Nic to ale neměnilo na tom, že se hrál slušný fotbal.

Mírnou převahu v něm měl přeci jen lépe kombinující a organizovanější tým Kokonína, hnaný dopředu svým kapitánem, který hned v úvodu burcoval: „Hrajem o medaili!" A taky hráli. Jak čas přibýval, získával Kokonín stále více prostoru.

Hráli o medaili

Jeho hráči dokázali přehrávat rádelskou obranu a nakonec svoji snahu korunovali vedoucí a zároveň vítěznou brankou. Na domácí Rádlo tak zbylo až čtvrté místo. I s ním ale byli hráči spokojeni a celý turnaj brali hlavně jako zábavu.

O první místo bojovalo mužstvo Mšena s jedenáctkou z Lučan.

Mšeno - Lučany - 1:2

Dorostenecké týmy, v případě Mšena doplněné v brance nestárnoucím gólmanem Bránišem, předvedly ve finále překvapivě svižný fotbal, s řadou pěkných kombinací a rychlých průniků. V tom vynikali více hráči z Lučan , kteří si zřejmě pošetřili více sil na rozhodující boj a dokázali rychlými průniky ohrožovat mšenského brankáře.

A přišlo drama

A netrvalo příliš dlouho a Lučany se ujaly vedení, které bezpečně kontrolovaly a po dalším rychlém průniku přidaly i druhou branku, když první střelu unikajícího hráče dokázal Brániš vyrazit, ovšem jeho spoluhráči nedokázali pokrýt dorážejícího útočníka. A bylo to 2 : 0. O osudu zápasu se zdálo být rozhodnuto, ale to bylo jen zdání. Vydařenou střelou z dálky totiž Mšeno snížilo. A zápas tak dospěl k dramatickému závěru. V něm ale Lučany těsné vedení uhájily a staly se tak celkovými vítězi turnaje.

Chceme i penalty!

Hned po ukončení zápasu vyslyšel sudí Pánek přání věrných fanoušků, kteří se spolu s fotbalisty smažili na rádelském hřišti od rána do večera. A po zásluze proto chtěli vidět ještě penalty. Rozhodčí nechal zahrávat oba týmy pokutové kopy. Šlo se systémem k.o. a hned ve druhé sérii bylo rozhodnuto, když Brániš pokutový kop kryl a jeho spoluhráč protivníkova brankáře překonal.

Pořadatele za jedna

Za přípravu už 23. ročníku memoriálu Hartla a Kouby, Jistebského poháru, si pořadatelé zaslouží jedničku. Organizace byla výborná, atmosféra ještě lepší. Na hřišti se setkali i pamětníci, kteří si společně s mladými fotbalisty zavzpomínali na kdysi hrající otce nebo dokonce dědečky.

Turnaj se hrál pod záštitou prvoligového FK Jablonec, který věnoval ceny do turnaje, permanentky na ligové zápasy FK Jablonec, vouchery na vybrané utkání FK Jablonec a různé předměty z fanshopu. Ceny předávaly zástupcům nejlepších týmů příjemné hostesky FK Jablonec.

Turnaje na Rádle se zúčastnilo šest mužstev, Kokonín A, Kokonín B, Rádlo, Lučany, Mšeno a Hasiči Rádlo. Jeden z pořadatelů, Petr Havlíček, o tradiční fotbalové akci řekl: „Šest účastníků turnaje nastoupilo do zápasů ráno v devět hodin. Vedle vítězů budeme už tradičně vyhodnocovat také nejlepšího střelce a již tradičně i nejlepšího hráče.

Rozhodčí byli super

Pochvala a poděkování od nás patří také rozhodčímu Pánkovi a jeho synovi, který celý turnaj s přehledem pískali. O hráče bylo postaráno i co se týče občerstvení, tekutin bylo dost, připomínky nebyly žádné," uvedl Petr Havlíček, který sám hraje za rádelský tým. Série sobotních turnajových zápasů vyvrcholila podvečer.

Zůstane jeden tým

Až doposud mělo Rádlo áčko i béčko. Ale protože v nich hrálo hodně posil z týmu Camel Jablonec, které už v další sezóně za Rádlo nenastoupí, půjde do podzimních fotbalových bojů jen jedno mužstvo.