Ve vzduchu lítal nejen rozpis zápasů s výsledky, ale i fotbalová branka, ze které je pár minut před jejím zřícením odešel do bezpečí kabin brankář. Několikaminutovou spoušť ale odnesla auta hráčů, kteří na turnaj dorazili z Liberce.

JEZDÍ UŽ PRAVIDELNĚ

Fotbalový Memoriál Kouby a Hartla připravili pořadatelé ze Sokola Rádlo pro osm týmů. Setkání na začátku července už má svoji tradici, týmy se vracejí, a tak od samého začátku zavládla pohoda. Až do chvíle, kdy se najednou na obloze setmělo… „Poslední kolo jsme museli zrušit. Vítěze jsme vyhlásili pod přístřeškem v tom lijáku. Turnaje se zúčastnili místní áčko i béčko, mužstvo Ligumu, rádelští hasiči, z Liberce přijel Hell Star a Mesi Kdesi, hrálo také mužstvo Milířů a Jistebska," uvedl Milan Kučera.

Během pár minut přišla spoušť. Z velkého stromu se ulomila větev, branka letěla dva metry, a to z ní brankář došel tak akorát do půlky hřiště… „Pak jsme museli čekat, až nás hasiči vyřežou z hřiště, všude byly spadané větve," vylíčil apokalypsu organizátor Milan Kučera. Uvedl, že nebýt té průtrže, vládla opět na turnaji pohoda a k vidění byl i pěkný fotbálek. Škoda, že poslední kolo, kdy se rozhodovalo o zisku bodů, už nestihli.

O vítězství se podělili Liberečtí. První místo vybojoval Hell Star, na paty mu šlapal Mesi Kdesi a třetí post patřil Jistebsku. To se o něj popralo s domácími. Turnaj výborně řídila dvojice rozhodčích, otec a syn Pánkovi.