Těžký zápas čekal Plavy na Smržovce. V rámci předpokladu klidnějšího průběhu nechali hosté doma preventivně Lupu. A i tak se čekalo vyhrocené a tvrdé utkání.

 Smržovka - Plavy A 1:0 (1:0)

Začátek zápasu patřil domácím, kteří se snažili zatlačit hosty a poměrně pěkným fotbalem se jim to zprvu dařilo. Nevytěžili z toho ale žádnou velkou šanci ke vstřelení branky. Plavy se postupem času dostávaly víc a víc do hry. Začaly domácí napadat ve vyšším počtu a znemožňovat jim do té doby poměrně klidnou rozehrávku.

Smržovka začala nakopávat a hosté se dostávali do hry. Po faulu domácích ve 24.minutě na pravé straně od rohu jejich pokutového utkání zahrával standardku Sitarčík a místo centru, který čekali všichni, zakroutil lahůdkový “banán“ na zadní tyč a brankář jen sledoval jak střela zapadla za háčky zadní tyče domácí branky. Tato situace povzbudila Plavy a do konce poločasu ovládly hru a několik slibných šancí trestuhodně zahodily. Hlavně Lukáš Černý, po sólu přes půlku hřiště, sám před brankářem neproměnil. Další tutovku spálil Toman po dorážce z hranice pokutového území, když přestřelil branku.

Poločas tedy skončil 1:0.

 Druhé dějství zápasu začalo ve znamení mírné převahy domácích, kteří potřebovali vyrovnat. Hosté ale na rozdíl od minulého utkání zodpovědně bránili a taky Škaloud v brance byl pozorný. Ojedinělé šance měli domácí ze standartních situacích a jednou šikovnou kombinací z levé strany postupovali sami na Škalouda, ale ten výborným zákrokem šanci zneškodnil.

„Postupem času Smržovka více otevřela hru a zejména Štěpánek a Brož ve středu pole nás začali více přehrávat. Smržovka má ale na začátku sezony poněkud vlhký střelecký prach a ani ve třetím zápase branku nevstřelila a její opticky pohledná hra končila většinou nepřesností v autu nebo chybou ve finální fázi. Plavy hrály zkušeně zezadu a na brejky, ale žádný nedotáhly ke gólové pojistce a tak se strachovaly o vítězství až do konce,“ uvedl k utkání I. B třídy východ Luboš Tomíček, předseda klubu a ještě dodal: „Výborný výkon podali dnes všichni hráči a zaslouží pochvalu. Skvěle opět zahráli zejména oba útočníci Sitarčík a Lukáš Černý, kteří si vyhovují svým rozdílným způsobem fotbalu a dobře se doplňují.

 Rozhodčí: Švec, Řeháček, Kutílek

ŽK: 3:0  ČK 0:0

Branky, Plavy: Sitarčík

 Pozvánka:

sobota 9.9. 17 hodin Plavy A – Lučany

neděle 10.9. 16 hodin Smržovka – Josefův Důl