FK JABLONEC – FC FASTAV ZLÍN 2:0 (1:0)
Na tenhle zápas jsem se těšíl dvojnásob. Dvojnásob? Ano, trenér Klucký mi už v pondělí prozradil, že uvažuje proti Zlínu hrát se dvěma útočníky. Tenhle historický moment jabloneckého fotbalu jsem si nemohl nechat ujít. A ono to klaplo !
Jablonec přišel o Zreláka, ta uspěchanost podtržená ještě tím, že ho po těžkém zranění místo tréninku čekala slovenská reprezentace 21 a postavila ho do obou zápasů. Pak přišla Mladá Boleslav a zlomenina se obnovila. V pátek absolvoval Adam Zrelák operaci, jeho účast ve zbytku jarní soutěže je ve hvězdách, stejně jako jeho působení ve slovenské reprezentaci na ME 21 v Polsku. Klucký tak přišel o druhého útočníka, ale tuto situaci vyřešil výborně. Na nákopy nikoho nemá, tak vsadil na mladého Pištu Mihálika a zkušeného Jaroslava Diviše. Zápas rozjel Martin Pospíšil v nevídaném stylu a už v 6. posadil míč na hlavu nejlepšího jabloneckého střelce a ten se hlavou k tyči prosadil. Oslavil nedávné dvacáté narozeniny tím nejlepším způsobem. Škoda, že musel odstoupit pro svalové zranění, jeho gólový zápis mohl být výraznější, ještě v poslední minutě první půle další Pospíšilův centr pravačkou z jasné šance do sítě neumístil. Ta hra na dva útočníky se projevuje i tím, že se prostě musí hrát jinak. Také Páník poslal na hrot dva černé bijce, Traorého a Diopa a tak se v utkání nehrála ta tradiční „jebaná" se spoustou nepřesností kolem půlící čáry, ale co chvíli tlačil jeden tým, zakrátko druhý a divák se rozhodně nenudil. Byl to po čase kvalitní a výborný fotbal s výbornými výkony hráčů obou týmů. Naprosto famózní výkon podal Vít Beneš, toho před končící smlouvou fotbal najednou opět „chytil" a hraje jako z partesu. Jablonecká obrana tentokrát s dalším borcem, Vlastou Hrubým v bráně, hraje opravdu výborně byť Zlínští svoje gólovky měli a nedali.
Zápas musel diváky stoprocentně uspokojit, nebyla to žádná „nuda v Brně" a kdyby měl někdo zrežírovat koncovku, tak tu, co předvedli jablonečtí hráči určitě obletí fotbalovou Evropu. Na rohový kop v poslední minutě zápasu se vypravil i zlínský fotbal Milan Švengr, ale přes Beneše se prostě žádná hlava nedostala, míč měli hosté na kopačce, ale výtečně hrající Zelený ho o něj obral, Mehanovič skvěle předvídal, dostal přihrávku ještě na vlastní polovině a sám jako voják v poli pelášil až do zlínské brány a dal na 2:0. Fantastická tečka za báječnou fotbalovou podívanou. Byl to fotbal plný pohybu, zajímavých situací a strhující podívané. Zásluhou obou týmů, to podtrhuji, ale domácí stoper Vít Beneš byl jasným králem zápasu, svůj výkon mohl vyšperkovat i gólem, ovšem jablonecký odchovanec ve zlínské bráně Milan Švengr se před přísným zrakem svého otce Milana Švengra st. zaskvěl. Po výkonu z Mladé Boleslavi to byl pro jablonecké fanoušky úplný fotbalový balzám. Krásné počasí, dramatický fotbal a přes tři tisíce diváků, to bylo tentokrát báječné nedělní odpoledne na jablonecké Střelnici.