Zvítězili 3:1 po poločase 2:1 brankami Heska (12. min.), Pavlíka z penalty (30. min.) a Michálka (60. minuta).
V prvním poločase nastoupila sestava: Špit – Krejčí, Homola, Huber, Hamouz – Michálek, Pavlík, Loučka, Klapka – Žofčák, Hesek. Druhý poločas: Špit – Krejčí (75. Stožický), Zábojník, Huber (85. Peškar), Hamouz (85. Rathauz) – Michálek (70. Haurdič), Žofčák (85. Mešanovič), Eliáš, Loučka (80. Šisler) – Hloušek, Hesek (70. Kocourek).

Zápas byl sehrán na perfektním trávníku v malé obci Großschirma nedaleko Freibergu. Mladíci Energie v úvodu utkání hýřili energií a po odraženém balónu se dorážkou dostali do vedení 1:0.

Fotbalisté FK však již krátce po úvodní brance vyrovnali, když po standardní situaci dorážela nová posila Hesek.
Po půlhodině hry vlétl do velkého vápna Žofčák a následně byl domácí obranou faulován a z nařízené penalty byl úspěšný další novic v jabloneckém dresu Pavlík.

Po přestávce měli Jablonečtí převahu, kterou opět po rychlém protiútoku zakončoval gólem levačkou Michálek. V další části hry již trenér Komňacký sestavu prostřídal, a tak se na stavu 3:1 pro FK Baumit nic nezměnilo.

„Ve čtvrtek dopoledne ještě tým absolvoval trénink a po obědě se vrátil do Jablonce. Dnes v pátek se již budou hráči dále připravovat na Střelnici a další přípravné utkání sehrají v sobotu 26. července od 15.30 hodin ve Varnsdorfu,“ sdělil Deníku další plány ligového týmu sportovní ředitel FK Petr Flodrman.