Fotbalový národ má v sobotu v podvečer možnost sledovat regionální prvoligové derby, ve kterém od 18.15 hodin hostí v jablonecké Chance aréně místní FK BAUMIT rivalský FC Slovan Liberec.

Termín utkání určila Česká televize, která před sezónou zařadila přímé přenosy z Gambrinus ligy poněkud nesmyslně na sobotu podvečer, tedy na čas, ve kterém se koná většina různých sportovních akcí. Nejenže si snížila sledovanost přímých přenosů, ale „okradla“ vybrané kluby o fanoušky, kteří se z řad regionálních sportovců i příznivců rekrutují.

Přáním vedení klubu před dnešním derby je plný dům, a toto přání vzhledem k výše jmenovaným skutečnostem nemusí být vyslyšeno, i když zápas mezi Jablonce a Libercem je velkým tahákem.

Domácí jsou podle postavení v tabulce favoritem, a tuto roli by velmi rádi potvrdili nejen kvůli udržení pozic v tabulce, ale i pro radost svoji a jabloneckých fandů, kteří na výhru čekají od podzimu sezóny 2006/2007, kterou zařídil Tomáš Michálek.

Ve prospěch Liberce, který momentálně není v ideální formě, však hovoří lepší vzájemná bilance. Ze třiceti vzájemných zápasů vyhrál Liberec sedmnáctkrát, osmkrát remizoval a jen pětkrát odešel z bojiště v roli poražených.

I tento fakt je pro domácí tým velkou výzvou. Zápas v Chance aréně začíná v 18.15 hodin a pokladny u vstupu na stadion budou otevřeny hodinu a půl před utkáním. V okolí stadionu bude omezena doprava.