Hráči a realizační tým trávili soustředění v luxusním hotelu Wasnerin v malebném městečku Bad Aussee, které leží v rakouské spolkové zemi Štýrsko. Čtyřhvězdičkový komplex nabízí pro hráče ideální místo, protože je trochu stranou od civilizace a ukrývá v sobě řadu prostředků pro dokonalou regeneraci od sauny přes bazén. Přímo u hotelu také nechybí golfové hřiště.

A jak vypadá takový zápasový den na herním soustředění, který jsme ve středu navštívili? Snídani měl tým na programu od osmi hodin, pak byla pro hráče připravena jedna specialita v podobě fotografování na novou reklamní kampaň.

Po necelé hodince před fotoaparátem se hráči přesunuli na trénink na nedaleký stadion Kleine Zeitung Arena, kde má své sídlo místní klub FC Ausseerland. Vzhledem k tomu, že Jablonec měl ve středu večer na programu generálku před ligovým startem proti ruskému klubu FK Rostov, byl trénink lehčí než v předchozích dnech. Po nezbytné rozcvičce a bagu naléval trenér Šilhavý hráčům do hlav taktické pokyny pro večerní duel. Nacvičilo se několik standardních situací a trénink skončil. Nutno poznamenat, že právě během středy se počasí vyřádilo a v horském městečku byla teplota na hranici třiceti stupňů Celsia, takže pro trénink a zápas to nebylo ideální.

Na hotelu Wasnerin si pak celý tým dopřál oběd a hráči měli čas odpočívat před zápasem. Každý z nich tento čas trávil jinak. Někdo se oddal poobědovému spánku, jiní nažhavili herní konzole či si zahráli kulečník, jako dvojice Daniel Rossi a José Antonio Romera. Brazilský fotbalista Rossi svého španělského soka porazil, byť to bylo těsné.

Tým trenérů mezitím pro hráče připravil taktickou poradu, která byla po odpolední svačině po půl čtvrté. Hráči se dozvěděli, jaká bude základní sestava na poslední utkání v rámci rakouského soustředění. K utkání musela celá jablonecká výprava vyjet s značným předstihem, protože se hrálo na jiném stadionu, než předchozí dvě utkání. Tentokrát přípravný duel hostil pažit ve městě Rottenmann, které bylo vzdáleno přes hodinu cesty autobusem. Výhodou pro soustředění v Rakousku je, že téměř všechny hrací plochy jsou během letních herních kempů v naprosto perfektním stavu. Výjimkou nebyl ani trávník v Rottnemannu, kde své zápasy hraje Sportverein Rottenmann.

Více o utkání čtěte zde: Jablonec porazil Rostov 2:0

V samotném utkání, kterému přihlížela poměrně početná skupina místních příznivců fotbalu, Jablonec s přehledem ovládl hru, když ruský tým, který skončil na sedmém místě v tamní lize, prakticky nepustil do velké gólové šance. Navíc v ofenzivní činnosti byl Jablonec produktivní a v prvním poločase si vytvořil rozhodující dvoubrankový náskok díky trefám Hübschmana a Doležala. Druhý poločas také patřil Jablonci, ale další branky se nepodařilo přidat. Přes to bylo utkání s Rostovem velmi dobrou pozvánkou na první ligové kolo proti Brnu, které se odehraje v Jablonci v sobotu za týden.

Ve čtvrtek, což byl pro jablonecké poslední den v Rakousku, si ještě hráči zatrénovali a v odpoledních hodinách vyrazili zpět do České republiky.

Zdroj: Youtube