V eděli je na programu 4. kola 1. fotbalové ligy utkání Slovan Liberec - Baumit Jablonec, vždy očekávané derby. Podle oficiálních informací není navzdory povodňové situaci zrušené. Voda v Nise u stadionu téhož jména zůstala v korytě a pokud se situace nezhorší, bude se 8. srpna v Liberci 33. ligové derby mezi Slovanem a Jabloncem od 17 hodin hrát.

Hřiště je sice podmáčené, ale plocha byla v sobotu vpodvečer způsobilá k odehrání zápasu. Na stadionu U Nisy byli v plné permanenci zaměstnanci technického úseku Slovanu, kteří dělali preventivní opatření proti velké vodě. Odpoledne pak proběhl i trénink ligového týmu.

Na stránkách fanoušků Slovanu se však vyskytla řada názorů, že by se utkání mělo odložit. Z nich vybíráme:
"Fotbal se má hrát pro lidi a pro fanoušky. A právě v oblastech, které byly nejvíc postiženy, má Slovan fanoušků opravdu hodně, proto by se podle mě zítra hrát nemělo. Nicméně pokud se hrát bude, tak na stadion půjdu. Ale doufám, že to celé v takovém případě proběhne důstojně a přiměřeně okamžiku a že se nebude dělat, jako by se nic nestalo…" (tessie)

"No, na derby mám rozporuplné pocity :-( chtěl jsem ho vidět a "dorazit" Jablonec, ale s tímhle, to fakt nepřeju spolufandům z Hrádku, Chrastavy, Frýdlantu, Rumburka! Asi zrušit!" (arisluca)
"Takový, pro fanoušky důležitý utkání, by se mělo odložit. Spousta lidí v kraji má určitě jiný starosti než fotbal…" (Kozut)

"Podle mě by se zítra derby hrát nemělo. Navíc i sami hráči mají v těchto oblastech rodiny, příbuzný a kamarády a tím pádem mají teď jiné starosti, než aby porazili Jablonec. A i spousta fanoušků bude spíš odčerpávat sklepy, než aby se jeli podívat na fotbal." (Domik)

Naopak dopolední utkání třetí ligy, tedy ČFL, mezi B-mužstvem Slovanu Liberec a Karlovými Vary bylo zrušeno. Hřiště na Městském stadionu je pod vodou. O náhradním termínu se jedná.