Nad Černou Horou jste vyhráli a udělali jste další krok k postupu na mistrovství Evropy. Jaký to byl zápas?

Určitě to nebyl lehký zápas. Zvládli jsme ho, máme tři body a postup máme už jistý.

Naopak Černá Hora je po prohře s vámi už bez šancí na Euro.

To jsou no. Za námi už je jen Wales, ten má o tři body míň a má odehráno o zápas navíc, takže máme náskok a ještě zápas v Andoře k dobru. Teď to teda chceme zvládnout v Andoře, ať už máme klid.

V páJan Kopic v utkání proti Černé Hoře v Jablonci.tečním zápase jste začali hodně opatrně, zdálo se, že se nemůžete dostat do tempa a první šance přišla až okolo 20. minuty. Čím to bylo?

Začali jsme opatrně, ale některým z nás chyběla hra, protože máme tři týdny pauzu a oni jsou v sezoně. Tam se normálně hraje liga, takže v tom měli oni určitě výhodu. Než jsme se do toho dostali, tak to určitě chvilku trvalo.

Nakonec jste se dostali do dvoubrankového vedení, ale pak jste přestali hrát. Málem se vám to vymstilo.

Vedli jsme 2:0, hlavně nám už docházely síly a chtěli jsme se zaměřit na brejky. Z toho jsme ale dostali blbý gól na 2:1. Pak to byly ještě docela nervy do konce.

Za stavu 2:1 měla Černá Hora velkou šanci na vyrovnání, ale i vy jste měli ještě další šance. Takže se dá říct, že jste měli v závěru trochu smůlu?

Oni tam měli šanci hlavou, to byla jejich jediná šance, my jsme jich tam měli pět šest, kdy jsme mohli dát góla. A proměnili jsme dvě. Naštěstí dva góly nám stačily.

Teď vás čeká Andorra, tak co se dá od zápasu čekat? Samozřejmě jste favorité, ale i podle trenéra to nebude jednoduchý zápas.

Trenér říkal, že je tam blbá cesta, ještě k tomu nevíme, jaké tam bude hřiště. Navíc tam Arménie dala góla až v závěru, 1:0 tam vyhrál i Wales, takže nevíme, co od toho můžeme čekat. Ale měli bychom to zvládnout.

Každopádně když se vám podaří vyhrát, tak můžete být už úplně v klidu a první místo vám nikdo nevezme, že?

Je to tak, když vyhrajeme, tak jsme jasně první ve skupině.