Pro domácí to byla poslední šance se chytit stébla záchrany. Od začátku utkání I.B třídy se hrál svižný fotbal s úrovní kraje. Nechyběly bojovnost a nasazení. Část poločasu se odehrávala ve středu hřiště, bez vážného ohrožení obou gólmanů. Největší šanci prvního poločasu měli hosté, když jejich střela skončila na břevně domácí branky.

Do druhé půle za stavu 0:0 nastoupili lépe domácí. Začali si vypracovávat i brankové příležitosti. Nejblíže ke gólu měli v 65. a 79. minutě, kdy Kalina trefil dvakrát tyč. V 85. vymyslel pomezní Trdla s hlavním rozhodčím trestný kop pro hosty. Postavil se k němu Průcha a vystřelil hostům vítězství po faulu na sebe samého, a to jen několik minut před koncem střetnutí. Není možné opomenout ale také „nejlepšího" hráče na hřišti, hlavního rozhodčího Lopuszynského. Ten, podle mínění domácích, se rozhodl vzít otěže zápasu do svých rukou. K údivu všech pískal nesmyslné fauly, vytahoval žluté karty a kouskoval hru nesmyslným pískáním. Fotbal je kontaktní sport, to nejsou šachy…

„Tento rozhodčí pískal už ve středu stejným způsobem odložený zápas s Pěnčínem. Fotbalu nerozumí a nemá na to, aby pískal krajskou soutěž, potažmo žáky. Na utkání byl přítomný i delegát utkání, tak doufám, že hlavní rozhodčí bude potrestaný. Jsem zvědavý, jak se k tomu postaví disciplinární komise OFS Liberec," uvedl vedoucí rychnovského týmu Milan Pfeiffer. Zápas sledovalo sto diváků.