Klub si pojistil úspěšného trenéra

Dobrá zpráva pro fanoušky? Klub prodloužil trenérovi Komňackému smlouvu o dva roky až do 30. června 2011 a realizoval bezkonkurenčně nejdražší přestup v jablonecké historii, a tím se stal mladý talentovaný odchovanec pražské Slavie, jehož přivedl klubový boss Pelta z londýnského Tottenhamu. Zatímco na podzim jméno střelce Davida Lafaty se zapsalo do statistik z šestnácti odehraných kol pouze jedinkrát, v zimě to začalo Davidovi střílet a jeho osm přípravných gólů je pro jaro také nadějným příslibem.

Odchod Čížka – citelná ztráta

Citelnou ztrátou bude naopak absence Tomáše Čížka, který opět zamířil na ruský východ do Sibirsku Novosibirsk. V zimní přípravě, která se dle slov trenérova asistenta Jožky Webera vydařila, šlo hlavně o to, jak dostat do sestavy Tomáše Pekharta a zúročit jeho talent, když v minulém roce toho mnoho nenahrál – přesto stačil přispět k porážce Jablonce se Slavií na svém hřišti pohotovým gólem, tak teď fandové očekávají, že si Pekhart v jabloneckém dresu v průběhu jara vystřílí odpustky. Kdo nahradí Tomáše Čížka, který byl na jablonecké poměry na hranici nenahraditelnosti, se uvidí. Šance se rýsuje pro mladíky Haurdiče s Kovaříkem, jistit to může historicky nejlepší střelec Jablonce Tomáš Michálek. Komňacký bude disponovat pro jaro třemi výbornými útočníky, zapomenout kromě zmíněných Lafaty a Pekharta nechci na Vošahlíka, a už jen tato konkurence by měla jablonecký útok „rozstřílet“ a napravit střelecky skutečně chudý podzim. Tabulku ligových střelců vede boleslavský Marek Kulič s devíti trefami, jabloneckou tabulku vedou Vošahlík, Pavlík a Drsek se třemi, což tedy žádná sláva není.

Výsledky Chance arénu nenaplnily

Nejlepší podzim jablonecké historie euforii do ochozů v podobě zvýšených návštěv nepřinesl, což já připisuji naprosto nemožné termínové listině, i tomu, že televizní kamery v jabloneckých poměrech jsou pro tento klub diváckou pohromou. Diváci, rekrutující se ze širokého regionu, ve velké míře dali přednost obrazovce před klopotnou cestou na “Střelák“. Uvidíme na jaře, ale opět, začínáme v únoru a přes fakt, že se hraje mistrovství světa se v nejlepších termínech budou fotbalisté opalovat a fandové nudit u obrazovek.

O poháry se popere první kvarteto

Postavení v tabulce je neuvěřitelné, a kdyby dal svých obvyklých podzimních pět až osm gólů Lafata, Jablonec by nepochybně byl na čele místo Teplic. Ale buďme skromní. Stabilizovaný a perfektně připravený tým využil situace kdy hlavně pražská „S“ nebyla v nejlepší kondici, byť Sparta v závěru výsledkově zabrala. Komňackého hochům nevyšel právě zápas na Letné, a také v Teplicích při větší odvaze to mohlo být bodově lepší. Tabulka naznačuje, že o poháry se popere čtveřice Teplice, Sparta, Baník a Jablonec, ale to je podmíněno tím, že se těmto týmům bude dařit výsledkově jako na podzim. Jablonecký tým na 4. místě má pětibodový náskok před pátou Plzní …

Cesta do Evropy i přes Ondrášovku

Sečteno a podtrženo: tento tým by si za své výkony zasloužil rozhodně větší diváckou kulisu, protože doby, kdy tady Kotrba dvakrát uhrál s mužstvem bronz v lize se opakují. Komňacký je zkušený trenér a mužstvo by do Evropy přivést mohl. Ať z ligy nebo z poháru, kde však ve dvojzápase čeká těžký soupeř – ligový lídr Teplice. Otázkou je, jak se bude český tým v Evropě prezentovat, protože Gambrinus liga je slabší než pivo jež reprezentuje a mnohá vystoupení zaváněla více ostudou než nadějí. Ale vzpomeňme na slavného Kutuzova blahé paměti, nebo třeba jen Jardu Hřebíka, co s poctivou prací a průměrnými fotbalisty (na evropské poměry) tu Evropu se Spartou doslova dobyl. Tak proč ne Komňacký s Jabloncem? Ta cesta je známá, není lehká a bolí. Ale jinak to dnes v žádném sportu, chceš-li uspět, nejde. A o fotbale to platí dvojnásob. Tak v neděli od patnácti hodin proti těm „pravým“ klokanům to všechno začne, tak pojďme na to !