Fotbalový tým Pěnčína dohrál jarní sezónu v I. B třídě na druhém místě tabulky. Postup do vyšší soutěže mu unikl jen o vlásek, nevydařeným zápasem ve Velkých Hamrech. Do další sezóny má cíl jasný. „Chceme postoupit. Ale jsme si už teď vědomi toho, že ostatní soupeři také posilují a nakupují nové hráče a že to nebude jednoduché," uvedl trenér A týmu mužů Stanislav Karela.

A statistika týmu potvrzuje, že ambice na vyšší soutěž jeho mužstvo určitě má.

Nejlepším hráčem Pěnčína v jarní sezóně byl novopečený tatínek Miroslav Lang, který odehrál všech šestadvacet utkání, a to se, díky pracovním i jiným povinnostem dnešních hráčů, jen tak nevidí.

Další v pořadí, který odehrál nejvíce utkání, a to čtyřiadvacet, byl Vasil Nemyrovskij a hned za ním se umístil Jakub Zapadlo se třiadvaceti zápasy.

JEDENÁCTKA VÁLELA

V dresu Pěnčína do jarních bojů za Pěnčín nastupovali: Pivrnec, Matějček I., Mastnik, Sobotík, Matějček J., Matúška, Pszyk, Lang, Pumrle, Záveský, Nemyrovsky, Zapadlo, Sedlmajer, Šikola, Pešat, Čížek, Bukvic P., Bukvic M., Matějček P., Pleštil, Hušek, Kurfiřt, Krátký, Šupík, Mrklas, Vanca.

Žluté karty na jaře vyfasovali, a to šestkrát, Pszyk a Pumrle. P jedné červené si odnesl Mrklas a Matúška. Na domácí utkání dorazilo 1041 fanoušků a u sousedů se přišlo podívat na tým Pěnčína 1302 diváků.

FANOUŠKY POTŘEBUJÍ

Na otázku, co udělají hráči proto, aby se počet návštěvníků na domácím hřišti zvýšil, odpověděl trenér Stanislav Karela jasně: „Budeme se snažit hrát atraktivní fotbal a diváky přitáhnout. Ale je to těžké, podobná situace je skoro všude. Diváků už moc dneska na fotbal nechodí."

V Pěnčíně jsou ale aktivní také žákovské týmy. Velmi dobře si vedou žáci pod taktovkou Eduarda Brečka a také mikrožáci, kteří trénují pod vedením Pavla Kurfiřta a Jana Pleštila.

KAŽDÝ MÁ SVÉ MÍSTO

Bez podpory sponzorů a správného vedení se dnes neobejde žádný fotbal, žádný sport. Pěnčín patří mezi ty šťastné. Už několik let stojí v čele FC Pěnčín prezident a sponzor týmu Jaroslav Strnad, díky kterému pěnčínské fotbalové dění funguje. Předsedou oddílu je Jaroslav Votoček a vedoucí A mužstva je Libor Votoček.

A součástí pěnčínského fotbalového klubu jsou také tiskový mluvčí Jiří Najman a funkcionáři Miroslav Lang, Jiří Najman st., Luděk Mastnik, Miloš Havlik a Pavel Paldus. Každý má své místo a všem, jak uvedl za vedení klubu tiskový mluvčí, patří poděkování za spolehlivou pomoc.