V kádru trenéra Jakuba Dovalila nechybí ani hráči Baumitu Jablonec, oproti duelu s Andorrou jsou v týmu jen tři. Filip Novák si obnovil zranění kotníku a připravuje se na zápasy s Jabloncem. Do zápasu by tak mohli zasáhnout Roman Valeš, Ondřej Vaněk a Jan Kopic (na snímku), který bude s největší pravděpodobností v základní sestavě. „Arménie je náš největší soupeř o první místo ve skupině a následnou baráž o postup. Trenér nám ukazoval zápas Arménie s Černou Horou, kterou porazila 4:1. A to hráli ještě asi od dvacáté minuty v deseti. Hráli hodně dobře a divili jsme se, že teď porazili Andorru jen 1:0,“ míní Jan Kopic. „My jsme Andorru porazili 8:0 a oni 1:0, navíc gólem někde v pětaosmdesáté minutě. Nevím, co si mám o nich myslet …,“ dodal.

Někteří příznivci českého fotbalu by po takovém výsledku mohli pasovat Lvíčata do role favorita, nicméně čeští hráči musejí zůstat nohama na zemi a hlavně nesmí soupeře podcenit. To totiž možná udělala Arménie právě v zápase s Andorrou. „Technicky a rychlostně na tom jsou dobře, ale měli bysme je porazit. Máme na to dobré mužstvo,“ uvědomuje si Kopic.

„Když k zápasu přistoupíme zodpovědně, budeme hrát naplno a nic nepodceníme, tak bysme je měli porazit. Nejlepší by bylo, když dáme hned ze začátku gól, aby se to uklidnilo a pak by se hrálo určitě jinak,“ dodal mladý záložník Baumitu Jablonec.

V pátek absolvovali hráči modelové utkání proti týmu Slovácka. Tam si trenér Dovalil vyzkoušel sestavu, která by s největší pravděpodobností mohla nastoupit do dnešního zápasu. „Sestava se asi moc lišit nebude. Nevím teda, jak to bude přesně postavené, ale určitě by to mělo být hodně podobný,“ říká talentovaný středopolař Jan Kopic. Právě Kopic by se s největší pravděpodobností měl objevit v základní sestavě. V pěti zápasech Gambrinus ligy dal Kopic dvě branky a zatím byl pokaždé v základní sestavě Jablonce. „Myslím si, že je to i kvůli tomu, že se mi teď v lize dařilo a je to i kvůli tomu, že jsem tu byl už dvakrát na srazu a docela se mi dařilo. Trenér mě chválil, takže si myslím, že mi teď dá šanci v základu,“ věří jednadvacetiletý Jan Kopic.

Zápas začíná v 17 hodin na hřišti v Uherském Hradišti. Duel odvysílá v přímém přenostu také sportovní kanál ČT4 sport.