Nový ročník Poháru Českomoravského fotbalového svazu byl rozlosován v Praze.

Oba prvoligoví zástupci regionu, Slovan Liberec a Baumit Jablonec, vstoupí do soutěže až v 2. kole, které má stanoven úřední termín na středu 3. září.
Letošní finalista Liberec pojede na hřiště vítěze duelu 1. kola FK Pěnčín–Turnov vs. FK Náchod–Deštné. V případě postupu by ho v 3. kole čekala 24. září cesta na Moravu, zřejmě na hřiště jednoho z druholigových týmů SFC Opava nebo HFK Olomouc. Pokud by postoupil do dalšího kola (29. října), narazil by pravděpodobně na Sigmu Olomouc, ale hrál by doma.

FK Baumit Jablonec, loňský finalista, zamíří v 2. kole na východ Čech na hřiště lepšího z utkání divizního celku AFK Chrudim a účastníka ČFL OEZ Letohrad. Pro případné 3. kolo je v „pavouku“ čtveřice moravských protivníků: Šumperk, Uničov, Hranice, Konice. Pokud nedojde k překvapení, střetne se Jablonec ve 4. kole v říjnu doma se Zlínem.

Pohár ČMFS ale začíná už předkolem o víkendu 19.–20. července. V něm má Liberecký kraj dva zástupce. Krajský přeborník Česká Lípa bude hostit druhý celek divizní skupiny C Sokol Ovčáry a vítěz krajského poháru Podještědský F. C. Český Dub přivítá přeborníka Královéhradeckého kraje RMSK Cidlina Nový Bydžov.

O týden později (26.–27. 7.) je na programu 1. kolo. Kluby z Libereckého kraje hrají následovně: Česká Lípa (v případě postupu) doma s Bohemians 1905, tedy se slavnými klokany, kteří sestoupili z 1. ligy. Český Dub (v případě postupu z předkola) sehraje pikantní místní derby s nováčkem ČFL Hlavicí a vítěz si to potom v 2. kole rozdá s Mladou Boleslaví.

Divizní FKP Turnov se v duelu s třetiligovým Náchodem střetne o poctu hostit Slovan Liberec a další divizní tým FC Nový Bor zamíří na hřiště vítěze předkola Děčín – Brozany. Když Nový Bor postoupí, bude hrát v 2. kole doma s Teplicemi.