Fotbalová asociace FAČR jen několik hodin po svolání úterního mimořádného jednání výkonného výboru, na němž měl být podle všeho zvolen nástupce Jaroslava Šilhavého na lavičce národního týmu, zasedání zrušila. Oficiální důvod? Vysoký počet omluvenek členů výkonného výboru ze zdravotních nebo pracovních důvodů. Celá procedura se tak odsouvá až na leden.

Že by se objevilo tolik omluvenek v noci před volbou trenéra? Každého hned napadne, že tady něco nehraje. Podle zdroje inFotbal.cz je za zrušením jednání něco jiného. Hlavní adept na pozici kouče Ivan Hašek údajně nemá počet hlasů potřebných ke zvolení.

Ivan Hašek (na snímku) je momentálně nejžhavějším kandidátem na post trenéra reprezentačního áčka, kde by nahradil Jaroslava Šilhavého.
GLOSA: Výběr nového trenéra fotbalové reprezentace? Typicky česká klasika

„Sedm z dvanácti členů výkonného výboru v čele s Adolfem Šádkem bylo připraveno hlasovat proti Haškovi,“ říkají zdroje portálu.

Předseda FAČR Petr Fousek přitom minulý čtvrtek oznámil, že rozhodnutí ohledně nového trenéra by mohlo padnout už v úterý. Podle médií se měl národního týmu ujmout právě šedesátiletý Hašek, Fouskův kůň.

Hašek už vedl českou reprezentaci jako dočasný kouč v pěti zápasech v roce 2009, kdy byl zároveň svazovým šéfem. V nedávném rozhovoru prozradil, že šance, aby vedl národní tým, je malá, neboť si to podle něj někteří lidé nepřejí.

„Vím, že šance, abych tady trénoval a vedl nároďák, je malinká,“ řekl Hašek pro ČTK a Radiožurnál Sport. „Já už se s tím smířil, že nebudu trénovat ve Spartě a v Česku. Někteří lidé si to nepřejí.“

Český fotbal se připravuje na Euro v Německu:

Zdroj: Youtube

V neoficiálním užším okruhu kandidátů jsou vedle Haška ještě Vítězslav Lavička a Michal Bílek, který však pohovor s Fouskem odmítl. Kolečko s volbou trenéra se tak rozjede nanovo začátkem ledna.

Komedie, ale i dobrá zpráva

Fanoušci na sítích to označili za komedii na pokračování, většina ale zároveň kvitovala, že ke zvolení Haška nedošlo. Zkušený kouč podle nich není tím, kdo by měl vést reprezentaci.

„Hašek nemá většinovou podporu, což je jen dobře. Hašek je baroko,“ napsal na sociální síť X jeden z fanoušků. „Většina je soudná a nechce mizerného trenéra? Alespoň jedna dobrá zpráva z FAČR,“ přidal se další.

Ivan Hašek
Fousek zrušil mimořádné jednání výkonného výboru. Nový trenér bude až v lednu

Právě progresivního kouče Slovácka by si fanoušci přáli u nároďáku. Martin Svědík byl po odstoupení Šilhavého největším favoritem, pak se ale z užšího okruhu kandidátů vytratil. Třeba se zase vrátí do hry.

„Kdyby se tam podařilo protlačit pana Svědíka, tak to by byl možná i lepší tah,“ zaznělo na sociálních sítích.

Jasno by mělo být první týden v lednu. Tedy snad. Čas totiž utíká. Už v červnu startuje Euro.