Pravděpodobně nejmladší trenérský tým v lize se postaví v příští sezoně na jabloneckou lavičku.
Jablonec podepsal dvouletý kontrakt s šestatřicetiletým koučem Lubošem Kozlem, který na trenérské pozici nahradí Petra Radu.
Za jednoho ze svých asistentů si nový jablonecký kouč vybral o necelé tři měsíce staršího Jozefa Webera.
Trenérské trio by měl ještě doplnit devětatřicetiletý Martin Hřídel, jenž je však zatím vázán v již druholigovém Slovácku.
„V historii Jablonce je Luboš Kozel nejmladším trenérem. Již jsme slyšeli určité obavy, ale myslím, že i v jiných klubech dostávají šanci mladí a progresivní trenéři,“ uvedl ředitel klubu Petr Flodrman.
„Luboš Kozel chce pracovat v Jablonci a to je to nejdůležitější,“ dodal Petr Flodrman.
Luboše Kozla lákalo v závěru skončené ligy rovněž Kladno. Středočeský klub však dosavadní trenér rezervy pražské Slavie odmítl.
„Preferoval jsem nabídku Jablonce. Přeci jen ho hodnotím o trochu výše než Kladno,“ uvedl Luboš Kozel, který do konce června ještě povede fotbalisty „béčka“ Slavie ve zbývajících zápasech České fotbalové ligy.
Pak se již začne naplno věnovat Jablonci. „Budu se snažit, aby se Jablonec prezentoval rychlým přechodem do útoku a velkým pohybem hráčů. Je to náročné, ale pro oko diváka příjemné,“ řekl ambiciózní trenér s tím, že věří, že Jablonec skončí v příští sezoně v horní polovině tabulky.
Luboš Kozel skončil s profesionální hřáčskou kariérou před čtyřmi lety v Bohemians Praha. Během ní stihl odehrát 158 ligových zápasů. Především za Slavii, ve které působil v letech 1994 až 2001. Devětkrát také oblékl reprezentační dres.