Dorostenci FK Jablonec doma i po druhém představení drží neporazitelnost. Nejdříve zde padla Karviná, ve středu zelenobílý zvítězili nad Českými Budějovicemi 3:0.

Prvních pět minut se Dynamu dařila kombinace a povedlo se mu i pár náznaků šancí. Budějovickým dorostencům ovšem chyběla přesnost a důraz před bránou Jablonce. Ve 12. minutě proto přišel trest, když úspěšně dotáhl do konce útok Lischka. Této brance navíc předcházel i neuznaný gól, který podle arbitrů padl z ofsajdové pozice.

Po první brance už to byl hlavně Jablonec, kdo následující minuty hrozil. Snaha domácích vyústila v přečíslení zelenobílých hráčů ve vápně Budějovic a po chybě obrany, která nedokázala uklidit míč do bezpečí se střelou do šibenice prosadil Schön.

Také hosté nebyli bez šance. Minimálně mohli korigování prozatímní stav utkání, ale ani jedna příležitost neskončila v sítí. To Jablonec přidal třetí gól ve 40. minutě. Dynamo zbytečně ztratilo balón a následný protiútok domácích úspěšně zakončil Macík. Před koncem prvního poločasu se domácím podařilo ještě jednou vystrašit hosty, ale Dynamo podržel brankář Rotbauer.

Trojnásobné střídání v zadních řadách Budějovic, které proběhlo po změně stran přineslo své ovoce. Jablonec už obranu hostí tolik nedecimoval. Skóre tak zůstalo stejné jako po prvním poločase 3:0.

Jablonec díky této výhře svého soupeře předskočil i v ligové tabulce a domácím se navíc podařilo udržet čisté konto. Dorostenci nyní mají na kontě celkem dvě výhry a po jedné remíze a prohře.

„Shodli jsme s trenérem Davidem Oulehlou, že první poločas, až na krátký desetiminutový výpadek, byl přesně takový, jakým bychom se chtěli prezentovat i dál. Díky náskoku se nám podařilo i ve druhém poločase pošetřit síly některých hráčů před dalším těžkým duelem na Slovácku, kam jedeme v sobotu," řekl asistent trenéra Petr Zábojník.

„Špatně jsme začali a i když jsme měli šance na srovnání, nakonec jsme se nedokázali vůbec prosadit," komentoval zápas trenér hostí Petr Skála.

FK Jablonec - SK Dynamo České Budějovice 3:0 (3:0)

Branky: 12. Lischka, 27. Schön, 40. Macík. Rozhodčí: Šťastný Čurda, Havel. ŽK: 2:3 (72. Vencbauer, 75. Jelínek 69. Peroutka, 77. Kořínek, 85. Kadlec). Diváků: 80.

FK Jablonec: Richter, Macík, Petržilka, Jelínek, Schön (76. Žitka), Díl (67. Vencbauer), Haitl (87. Zezulka), Hurta, Kováčik, Heřmánek, Lischka.

SK Dynamo České Budějovice: Rotbauer, Vávra (46. Kořínek), Jáša (46. Peroutka), Blažek (46. Žurek), Kadlec, Řehoř, Mácha, Markytán (60. Krejčí), Matas, Štifter, Chylík (78. Tesař).