Jak hodnotíte podzim týmu?
Podzimní část hodnotím velice kladně, podařilo se nám vybudovat si slušnou pozici v tabulce a udělat si v krajském přeboru určitý respekt. Máme dobře poskládané mužstvo.

Jaké utkání bylo v podzimní části pro váš tým nejtěžší?
Myslím, že to bylo domácí utkání proti Přepeřím, které bylo až do samého závěru velice napínavé, ale nakonec úspěšné v náš prospěch, vyhráli jsme 3:2. Zvládli jsme ho skvěle po trenérské rošádě v sestavě. A zaslouženě jsme si připsali tři body na náš účet.

Jaroslav Rudolf - hráč Velkých Hamrů.Zdroj: Deník / Březinová DagmarKterý zápas se vám osobně podařil a který naopak?
Každý zápas je samozřejmě jiný. V jednom utkání se mi podařilo vstřelit čtyři branky, ale to jsme vyhráli rozdílem třídy. Naopak jsem byl ze sebe zklamaný, když jsme doma prohráli 0:1 s Hrádkem nad Nisou. V takových zápasech bych to měl vzít více na sebe.

Jaký máte recept na to jak být kvalitní hráč?
Každý hráč ví, co potřebuje, aby se udržoval a fungoval na nějaké úrovni. Velké Hamry pomáhají hráčům, aby na sobě mohli pracovat, máme třeba k dispozici posilovnu v Městské hale, kde se můžeme každý den udržovat.

Který post hrajete, který byste nikdy hrát nechtěl?
Rád hraji středního založníka, podhrot. Ale v kariéře jsem už hrál úplně všechno a nebojím se žádného postu. Takže z toho vyplývá, že mě nesedí brankář (smích).

Přišla nabídka také ještě z jiných týmů?
Ano, dostal jsem dvě nabídky z třetiligových týmů a z jednoho divizního týmu.

Přemýšlíte o nich?
Zůstanu i pro jarní část hráčem Velkých Hamrů. A jsem za to rád.

Kolik času vám fotbal zabere?
Jelikož mám fotbal rád, tak to ani není o čase, prostě máte tréninky. Taky se rád chodím koukat na zápasy vyšší ligy. A teď uvažuju, že začnu trénovat, ale to je ještě běh na delší trať.

Měl jste nebo máte nějaký svůj fotbalový vzor?
Jako každý kluk a fotbalista mám taky své „hrdiny“. Nebudu říkat, že je to Ronaldo a Messi (smích). Obdivuju hráče typu Tomáš Čížek, bývalý ligový fotbalista a současné hráče ligy, například Matějovského a Jindříska. Ti na svůj věk předvádí opravdu nadstandartní výkony.

Jaký je váš názor na současný český fotbal v okresních a vyšších soutěžích?
Myslím, že je skvělé, že se hraje fotbal všude na jakékoliv úrovni. Každý tým má svého funkcionáře, který pro to něco obětuje a chce od hráčů to nejlepší na hřišti. Každá soutěž má svoji úroveň a kouzlo.

Co děláte, když máte volný čas a nehrajete fotbal?
Jsem sportovní typ, takže mě nevadí si kromě fotbalu zkusit i jiné sporty. A jsem společenský typ.

Hrál jste v Německu, je v tom rozdíl co se týče zázemí, tréninků, zápasů?
Ano, je. V Německu jsem působil rok, hodně věcí jsem se tam naučil. Po fotbalové stránce na úrovni, kde jsem hrál, to zase žádná sláva nebyla. S mým fotbalovým parťákem Josefem Justem jsme v týmu vyčnívali po technické stránce, ve které jsou Němci slabší. Ale zase musím uznat, že Němcům se nemůže upřít bojovnost a zarputilost. Zázemí je na podobné úrovni a po taktické stránce na téhle úrovni jsme v Česku o něco napřed.

Máte v úmyslu se do zahraničí vrátit?
Na Německo mám skvělé vzpomínky a zážitky. Mám tam přátele, lidé tam jsou skvělí, takže tuto variantu nevylučuji…

Jak si Vás Hamry vyhledaly a jak Vás oslovily? Váhal jste?
V Hamrech mám kamarády. Když jsem hrál 3. ligu v Dobrovicích a měl jsem volno, jsem jezdil s Hamry trénovat. Pak mě oslovil trenér Hnidek. Ihned věděl,co chce. Slovo dalo slovo, které on drží. Byl jsem hráčem Hamrů. Opakuji se, jsem za to rád. Tým máme na kvalitní úrovni, stejně tak podmínky na trénování, vybavení a chod klubu, je na vysoké úrovni. Myslím, že Hamry ve fotbale čeká slibná budoucnost.