V už tradičním Mikulášském turnaji se utkaly pětičlenné týmy, zápasy trvaly patnáct minut. Na nejlepší mužstva čekaly také ceny, na první tři pohár a medaile. Všichni hráči obdrželi diplom.

Pořadatelský fotbalový klub FK Jablonec reprezentovala dvě mužstva v obou kategoriích, bílí a zelení. Z jednoho utkání, které na jablonecké hráče čekalo, odešli sice poražení, ale v dalších svůj výkon vylepšili.

JEŠTĚ MUSÍ MÁKNOUT

„Dohráli jsme právě s Viktorií Žižkov, bohužel, soupeř zvítězil dva nula,“ uvedl k utkání asistent trenéra Pavel Krátký a dodal: „Tento soupeř byl bojovnější, rychlejší, měl větší hlad po míči, větší dravost i rychlost. Předvedl kvalitní přihrávky a byl bojovnější. A to nám chybělo.“

Do Jablonce přijela mužstva z Liberecka, Ústecka a také z Prahy. Hala se naplnila fotbalovými nadějemi. Každý z chlapců vidí budoucnost na těch nejlepších fotbalových postech. Na koho se ale usměje štěstí je zatím sázka do loterie. Ale trenéři často talent na trénincích poznají.

„V týmu máme jednadvacet hráčů. Dva z nich se rýsují velmi dobře a na svoji věkovou kategorii jsou hodně nadstandardní. A dobře vypadá i jeden náš brankář. Samozřejmě, že se všechno ještě může změnit, otázka taky je, jestli u fotbalu zůstanou,“ dodal Pavel Krátký.

Mužstvo má třikrát týdně trénink, o víkendu zápasy, v zimě halové turnaje. Pomocnou ruku nabízejí, nejen při této akci, také rodiče, kteří na Mikulášském turnaji zastávali funkce časomíry i jiné. Postarali se i o slovní doprovod během turnaje a hlavně fandili domácím hráčům.

Výsledky:
Turnaj kategorie U10, rok narození 2009 a ml.:
1. FK Jablonec „bílí“,
2. FK Mladá Boleslav,
3. FK Motorlet, 4. FK Viktoria Žižkov „červení“, 5. FK Jablonec „zelení“, 6. FK Viktoria Žižkov „bílí“, 7. FC Slavoj Vyšehrad, 8. FA Petra Voříška Děčín.

Turnaj kategorie U9, rok narození 2010 a ml.:
1. FK Teplice, 2. FA Petra Voříška Děčín, 3. FC Tempo Praha, 4. FC Slovan Liberec „bílí“, 5. FK Mladá Boleslav, 6. FK Pardubice, 7. FK Letohrad, 8. FC Slovan Liberec „modří“, 9. FK Jablonec „zelení“, 10. FK Jablonec „bílí“.