„S hlubokým zármutkem nás zasáhla zpráva o úmrtí Arnošta Röslera. Jeho životní pouť skončila po delší nemoci ve věku 64 let," sdělil prezident klubu Luboš Tomíček.

Arnošt zasvětil plavskému fotbalu bezmála čtyřicet let jako správce hřiště, sekretář klubu a vedoucí mužstva. Byl u největších úspěchů fotbalistů z Plavů a nelibě nesl každou zbytečnou prohru. „Nesnášel nezodpovědnost nás hráčů. Vždy říkal, že až Plavy spadnou z I.B. třídy, tak on na hřišti se svým účinkováním skončí. Tak snad se bude moci Arnošt na I.B. třídu v Plavech dívat s nebe ještě dlouho," slíbil za celý tým Luboš Tomíček a připomenul, že ale Arnošt uměl také projevit radost z každého vítězství domácích hráčů. Na hřišti trávil většinu času. Fotbal se stal jeho celoživotní náplní.

MĚLI SE JAK V BAVLNCE

„Všichni jsme si zvykli na servis, který nám Arnošt každý víkend a každý trénink poskytoval. Jeho přítomnost budeme jen těžko nahrazovat," zalitoval prezident klubu.

Jeho oblíbenost po celém libereckém kraji dokresloval v posledních měsících zájem mnoha fotbalistů a funkcionářů o jeho zdraví. „Arnošte vzhůru hlavu, vždyť jsme z Plavů…," vzkázal za všechny hráče, příznivce plavského fotbalu a kamarády Luboš Tomíček.

Poslední rozloučení se koná v pátek 2. prosince ve 14 hodin na fotbalovém hřišti v Plavech.