O tři týdny později se tak výprava Baníku Ostrava musela na sever Čech vrátit a odehrát řádně celé utkání. Ani jeden z týmů nevyužil výraznějšího posilnění z ligových týmů, a tak mohl kromě již tradičního pozorovatele kouče Romana Skuhravého sledovat s notýskem v ruce počínání jabloneckých mladíků také od léta nový kouč ligových fotbalistů Jaroslav Šilhavý.

V takřka letním počasí začali tentokrát lépe hosté, po Šebkově chybné rozehrávce prováhal šanci na otevření skóre Šašinka. Hosté se přesto vzápětí radovali, Drozd ve 12. minutě vyrobil penaltu, kterou sice Šebek Půdovi dokázal vyrazit, ale odražený míč proměnil ve vedoucí gól hostujícího celku Celba.

Jablonci se nedařila kombinace, výjimkou byla snad jen pěkná akce po půlhodině hry, když Vaníček vybídl ke skórování mladého Rozkovce, který propálil brankáře Maceje. Místo uklidnění, ale jablonečtí vzápětí opět inkasovali. Hrubky jabloneckých stoperů využil Půda, který zamířil přesně ke vzdálenější tyči Šebkovy branky. Kolaps do rozhozené jablonecké obrany navíc zasadil Drozd, který zastavil solidní útok Baníku jen za cenu červené karty a jablonečtí museli čelit 50 minutové přesilovce. Tu ostravští dokázali využít už po dvou minutách, po rohovém kopu přidal třetí branku Baníku hlavou opět Celba.

Baumit čekal v druhém dějství krutý boj v oslabení, ale Vodičkův tým se snažil soupeři sympaticky vzdorovat. I bez jednoho hráče v poli si domácí tým dokázal vytvořit několik šancí, například Landovský se zbavil elegantně hned čtveřice protivníků, ideální přihrávku k zakončení ale poslal Rozkovec vysoko nad. Brankáře Ostravy nenechal v klidu především Ledecký, všechny jeho střely ale Macej dokázal zkrotit. Obrovské příležitosti zahazovali ale především ostravští, Šašinkovu střelu zblízka dokázal Šebek reflexivně nohou vyrazit, Pyclík zase v ideální pozici sám před brankářem netrefil centrovaný balon. V 64. minutě Malchárek střílel těsně nad břevno a domácí brankář Šebek se stačil za jeho nebezpečným pokusem jen poohlédnout. V přesile hrající Baník přidal nakonec čtvrtou branku až chvíli před koncem, neveliký Behan šikovně z úhlu obhodil brankáře a míč zapadl ke vzdálenější tyči jablonecké branky.

Kouči jablonecké juniorky Jaroslavu Vodičkovi nezbylo než pogratulovat soupeři. „Prohospodařili jsme první poločas. Navíc v deseti to pak už bylo velice těžké. Je potřeba, aby do takového utkání dali všechno právě ti zkušenější. Nevím, jestli mají hráči v hlavách, že už se blíží konec sezony," dumal po zápase Vodička. Jablonecký kouč těžko vstřebával právě první poločas, který rozhodl o osudu celého utkání. „Jsem obrovsky nespokojený právě s tím prvním poločasem. Situace jsme tam řešili špatně, ale neházel bych to jen na stopery, hlavně na podhrotovém hráči, kde hrál Kovář, jsme neudrželi balon a soupeř nás trestal z rychlých brejků," měl jasno kouč jablonecké juniorky.

Čtvrté domácí utkání v řadě čeká na jablonecké hráče opět v pondělí 26. května, kdy v Břízkách přivítají juniorský tým Varnsdorfu.

Baumit Jablonec - Baník Ostrava 1:4 (1:3)

Branky: 31. Rozkovec - 12. a 42. Celba, 36. Půda, 88. Behan. Rozhodčí: Vlasjuk, ŽK: 0:2, ČK: 40. Drozd (Jablonec). Jablonec: Šebek - Landovský, Drozd, Karásek, Vaníček - Štemberk (70. Sedláček), Skwarczek, Rozkovec, Vodička (78. Mihálik) - Kovář (43. Houser) - Ledecký (82. Palatický).

Autor: Jan Bendl