Oslabené Teplice rozstřílely Jablonec

Teplice - Fotbalisté ze Stínadel mohou po výhře 3:0 dál pomýšlet na umístění zajišťující účast v evropských pohárech.

27.4.2009

Teplice - Jablonec 3:0Foto: DENÍK/ Karel Pech

Sen žije. Fotbalisté Teplic porazili v severočeském derby Na Stínadlech Jablonec 3:0 a mohou dál pomýšlet pohárové příčky. „Kromě úvodních minut jsme měli zápas pod kontrolou,“ nechal se slyšet Martin Klein.

Tepličtí fotbalisté se na začátku zápasu nemohli prosadit a působili ospalým dojmem, pak se ale dostali do vedení. Ve 30. minutě utkání trefil Stožický ve skluzu centr Verbíře a mezi nohama jabloneckého brankáře procedil k radosti domácích fanoušků míč do sítě. Vstřelená branka domácím hráčům hodně pomohla.

„V úvodu nám chyběl pohyb i kombinace a toho soupeř využíval. Naštěstí jsme to ustáli a tou brankou jsme se dostali do hry,“ potvrdil trenér Teplic Jiří Plíšek na pozápasové tiskové konferenci. S jeho slovy souhlasil i jeho protějšek František Komňacký. „Až do 25. minuty jsme slušně kombinovali a dostávali jsme se i do střeleckých příležitostí. Bohužel jsme ale nedokázali dát gól a soupeř nás potrestal,“ litoval.

Od té chvíle byli žluto-modří lepším týmem a na hřišti to bylo znát. „Obránci vůbec nestíhali, naše hra se zhoršovala a chvílemi to byl až chaos,“ přiznal Komňacký.
Ve druhém poločase zápas gradoval. Tepličtí hýřili aktivitou a dočkali se i dalších branek.

Nejprve Klein nadvakrát zblízka překonal hostujícího brankáře a v nastaveném čase uklidil míč do šibenice z přímého kopu Doležal. „Byl to teprve můj druhý gól nohou. Naštěstí pode mnou ten míč podběhl a zorientoval jsem se dřív než obránce soupeře,“ radoval se stoper Martin Klein.

Tepličtí fotbalisté si proti Jablonci zastříleli, navíc udrželi další nulu a na jaře Na Stínadlech ještě nedostali gól. Do utkání s Jabloncem přitom vstupovali značně oslabení. „Měli jsme za sebou náročný týden a nemohli jsme počítat s důležitými hráči sestavy. Máme velkou marodku, navíc někteří hráči měli den před zápasem střevní problémy,“ přiznal Plíšek. A v čem tkví kouzlo teplické defenzivy? „Je to o práci celého týmu,“ má jasno kouč.

Na straně Jablonce je situace opačná. Svěřenci kouč Komňackého ve třetím utkání v řadě nedokázali skórovat a tabulkou nejvyšší soutěže se propadají. „Chybí nám důraz v koncovce, hráče kteří umí dávat branky v kádru máme,“ míní trenér Jablonce.

Teplice prožily snový týden a dokázaly, že se jim letos proti severočeským týmům daří. V poháru ČMFS nejprve vyřadily Liberec a postoupily do semifinále, včera jejich ofenzivní sílu poznal i Jablonec. Hráči ze Stínadel v obou soutěžích pomýšlejí na účast ve fotbalové Evropě. „Věřím, že to zvládneme na obou frontách,“ dodává Klein.

Autor: Pavel Přibyl

27.4.2009 VSTUP DO DISKUSE

Škoda Octavia první generace.
7

Má vaše škodovka jedno zrcátko menší než druhé? Víte, proč to tak je?

Parkoviště. Ilustrační foto.

V Tanvaldu přibyla parkovací místa a byly obnoveny chodníky

KRÁTCE: Co se děje na Jablonecku? Přečtěte si stručný přehled

Jablonecko – V Záborčí vzpomenou na muže generála Aloise Lišky; od Turnova až do Jilemnice pojede Mikulášský parní vlak či pokračoval soud s násilníkem, rozsudek může být v lednu.

Kruh je nejlepší vesnicí v kraji, kraj obci zaplatí chodníky

Liberecký – Pět set tisíc korun pošle Liberecký kraj do obce Kruh na Semilsku.

Night Light Maraton nabídne nový závod na 10 kilometrů

Bedřichov – Bedřichovský Night Light Marathon, noční závod, který otevře 11. ročník seriálu běhů na lyžích SkiTour, přináší plno novinek.