Dnes desetiletý oddíl založili v září před deseti lety pánové Miroslav Pačes, Luboš Doležálek, Štefan Mihálik a Antonín Zderadička. „Hned v první sezóně 1998 - 1999 se podařilo fotbalovým nadšencům postoupit z III. třídy okresní soutěže do II. třídy okresního přeboru,“ vzpomíná na úspěšné začátky pruhovaného týmu současný předseda Pavel Zange.
Mezi zápasy, na které se vzpomíná, patří duely, které se hrály v sezoně 1999/2000 mezi místní SK Viktorie Janov a Sokolem Janov. Na jeden rok se dospělí z okresních fotbalových soutěží odmlčeli a v roce 2004 se přihlásili zpět do III. třídy, kterou opět hned v prvním ročníku vyhráli a opět se vrátili do II. třídy.
V lednu 2006 došlo ke změnám ve vedení SK Viktorie Janov a byla jmenována nová trenérská dvojice Luboš Doležálek a exjablonecký brankář Jan Zelenka, kteří dokázali v jarní části sezóny 2005/2006 zachránit Viktorku od sestupu z II. třídy.
Nový kádr, který dali trenéři společně s vedením klubu dohromady hned v sezóně 2006/2007, obsadil druhé místo ve II. třídě okresního přeboru a vybojoval postup do krajské I. B. třídy. „Bohužel, díky kvalitě fotbalového hřiště, které máme k dispozici, které neodpovídá požadavkům krajských soutěží, postup jsme byli nuceni přepustit Tanvaldu,“ sdělil důvody, které vedly Janov k setrvání v Okresním přeboru. V současné době se Viktorie Janov nachází na třetím místě OP II. třídy, ale k dobru má jedno nesehrané utkání. „Jsem rád, že i na podzim potvrzujeme svoji loňskou herní pohodu a formu,“ říká Zange.
Viktorie Janov se od prvopočátku věnovala i výchově mládeže. Týmu fotbalových nadějí v minulosti se věnovali zejména Pavel Zange a Dušan Súkeník.
„Dušan Súkeník s žáky získal největší dosavadní úspěch, když s nimi vyhrál v okresním přeboru starších žáků,“ vrací se do minulosti Zange. V současné době se mládežnickému celku věnují Petr Kocourek a Josef Reckziegel.
Program oslav: Sobota 10.30 hodin: SG Janov – SG RH Cheb, 13 hodin: Viktorie Janov – Camel, 20 hodin společenský večer SK Viktorie Janov. Neděle 11 hodin: den válečných veteránů - Uctění památky hrdinů 1. světové války. Položení věnců u pomníku v Hraničné.