Vzhledem k vážnému zranění jsme vás v Jablonci na fotbale neviděli. Můžete jen krátce prozradit, jak jste na tom zdravotně nyní?

Děkuju za optání. Zdravotně jdeme nahoru a věřím, že to už bude dobré. Máte pravdu v tom, že jsem tady dlouho nebyl, ale co se týká jabloneckého fotbalu, tak pokud to šlo, jsem ho stále sledoval, byť jen na dálku.

Co dnešní fotbal? Uspokojil vás podle vašich představ?

Nakonec jo. Ale před dnešním utkáním jsem vycházel z toho, že když Jablonec všechno v přípravě, kromě Evertonu, vyhrál, tak jsem očekával, že jsou v pohodě. Po první půli jsem však viděl, že ta pohoda jim chyběla, takže jsem byl trošičku zklamaný. Vždyť když si to tak vezmete, tak Karviná z ničeho nic dala tři góly. Už v pětadvacáté vteřině jsme dostali gól, a když jsme vyrovnali, tak jsem nevěřil, že dostaneme druhej a třetí gól. Ukázalo se, že fotbal je někdy krutý, a klobouk dolů, že jsme nepříznivý stav zvrátili a všichni jsme rádi, že tři body jsou doma. Nakonec jsme viděli osm gólů a pro diváka to je lahoda.

Hlavně druhá půle byla ze strany domácích výborná. Hráči zlepšili pohyb a dostávali se do šancí, které využili. Těch gólů v síti soupeře mohlo být víc.

Souhlasím. Ale naši hráči se snažili hrát dobrý fotbal už v první půli, jenže ze tří možností dostali tři góly. Naše obrana byla hodně propustná. Ale opět musím konstatovat, klobouk dolů před naším výkonem v druhé půli. Měli jsme herní převahu a zaplaťpánbůh, že se nakonec vyhrálo.

Prohrát v prvním zápase na domácí půdě by asi bylo hodně nepříjemné.

Samozřejmě. Když si to tak vezmete, tak v prvním kole Karviná, ve druhém Hradec Králové a teď by to chtělo bodovat i s ním. Každý začátek je nesmírně důležitý a nedovedete si představit, jak moc bych byl zklamaný, kdyby můj Jablonec s Karvinou prohrál.

Po poločase se na hřišti místo Hübschmana a Mehanoviče objevili Kubista a Doležal a zdá se, že to pomohlo.

Trenér udělal dobře, když tam poslal někoho, kdo to ovlivní. A to se povedlo. Na hřiště přišel důraz a i hra na dva útočníky byla velkým přínosem.

Osm gólů jsme dlouho neviděli a spokojení domů odcházeli i diváci.

Tak po dobrém výkonu a osmi brankách spokojení být museli. To je jako cukroví. Otočit z 1:3 na 5:3, tak to svědčí o dobré pohodě v mužstvu. A líbilo se mi i rozloučení hráčů s diváky, kteří chtějí za Jablonec bojovat a vyhrávat.

Na jaře toho moc neodehrál Tomáš Wágner, ale dneska byl skvělý a dal hattrick.

Tomáš je hlavně důraznej a chce dávat góly. Vyhrává hlavy a zdálo se mi, že i po té technické stránce není špatný. A hlavně ví, kam si stoupnout.

Přejeme vám hodně zdraví a příště v Jablonci opět na viděnou.

Děkuju. Hlavně ať se daří mužstvu v celé soutěži a ve všech zápasech. A ať jsou spokojení diváci.

Autor: Vlastimil Cakl