Po cenné výhře v 1. kole České fotbalové ligy žen na hřišti DFK Mnichovo Hradiště chtěly jablonecké Čertice potvrdit úspěšný vstup do nové mistrovské sezóny také v domácím duelu s nováčkem ze Sezimova Ústí. Potíže se skládáním sestavy v jejich kádru stále přetrvávají, opět pomohly dorostenky. „Už hrála obránkyně Dominika Bakešová a po delší době se na trávník v jabloneckém dresu vrátila také Petra Čápová. Svou mistrovskou premiéru si odbyla slovenská posila Mária Hroncová. Ta měla hned těžký úkol, hájit branku svého týmu místo nepřítomné Andrey Plátkové," uvedl trenér Čertic Jan Štol. Děvčata vlétla do svého prvního domácího duelu soutěže jako pověstný severní vítr. V 5. minutě gólem Trojákové už vedly 1:0.

Další povedenou akci Bistiakové a Bendové zakončila mladá útočnice Iveta Raková 2:0. Čertice tak brzy získaly náskok a vidinu pohodlného vítězství. Soupeřky jim ale hru dál komplikovaly. Ve 30. minutě využily chvilkové nepozornosti domácí obrany a jejich kapitánka Macková snížila na 2:1.

JSOU NEPORAZITELNÉ

Domácí Trojáková ale parádní střelou upravila skóre na 3:1 a tři minuty před koncem poločasu ještě zvýšila na 4:1. Druhý poločas se již nesl v poklidnějším rytmu. Až v 64. minutě hostující Hrobská upravila na konečných 4:2. Po prvních dvou odehraných kolech České fotbalové ligy žen tak v tabulce soutěže zatím stále Čertice drží neporazitelnost a k tomu i plný bodový zisk. Trenér Jan Štol řekl po utkání: „Vstup do nové sezóny nás zastihl v ne příliš komfortní situaci, neboť se stále potýkáme s nebývale velkým počtem absencí. To se projevuje hlavně v tréninku, ale samozřejmě i při skládání zápasové sestavy. O to více je náš šestibodový zisk cennější a skutečně si ho velmi vážím."

FK Jablonec: Hroncová - Bakešová, Vaníková, Klápšťová, Janková (60. Valentová) - Čápová (83. Veselá), Bistiaková, Fialová, Bendová - Trojáková, Raková (36. Farbárová)