Dvaatřicetiletý fotbalista si z pěti nabídek, které měl, vybral tu jabloneckou, a ve středu v 11 hodin podepsal s novým zaměstnavatelem dvouletý kontrakt.
Drsek začínal s fotbalem v Kladně.

První ligu okusil poprvé v Blšanech v roce 1997, odkud v roce 1999 odešel do Německa, kde hrál první i druhou bundesligu, a to šest let v Duisburgu a tři roky v Bochumi. V létě 2008 odešel do Panioniosu Atény, odkud se v lednu 2009 vrátil do Gambrinus ligy, konkrétně do Kladna.

Pavla Drska poprvé kontaktoval majitel jabloneckého klubu Miroslav Pelta a nyní již jablonecký stoper si vzal nějaký čas na rozmyšlenou. „Nakonec jsem se rozhodl nabídku Jablonce přijmout a po všech stránkách jsme se dohodli na smlouvě,“ pravila nová jablonecká posila Pavel Drsek.Měl jste i jiné nabídky?
Nabídek jsem měl pět, kromě Kladna a Jablonce ještě dvě nabídky z České republiky a jednu ze zahraničí. Ze zahraničí byla ze druhé rakouské ligy, ale na to, abych tam šel, mám, myslím si, dost času.

Kladno vám nabídlo novou smlouvu, přesto jste se rozhodl jít do Jablonce. Proč?
Je pravda, že mi Kladno nabídlo lukrativní smlouvu, ale já se rozhodl pro Jablonec. V mém rozhodování hrálo roli několik faktorů. Jedním z nich byl trenér František Komňacký, dalším je styl hry, kterou Jablonec produkuje a také fakt, že Jablonec chce hrát o poháry nebo v horní části tabulky.

Do české ligy jste se vrátil po několika letech strávených v zahraničí. Jaká je podle vás česká liga?
Myslím si, že se u nás hraje víc technický fotbal, ale střelecká produktivita je menší.

Znáte některé ze svých budoucích spoluhráčů?
Osobně nikoho, jen jsem proti nim nyní na jaře hrál. Budeme si na sebe „zvykat“. Pamatuji ze svého českého angažmá jen Jožku Webera, ale to není hráč, ale asistent.

Budete v Jablonci bydlet, nebo budete dojíždět na Kladno?
Přání mé i klubu bylo, abych zde bydlel. Ráno jsem si vybral byt. Hned první, který mi ukázali, moc se mi líbil. Přes týden zde budu sám a o víkendech za mnou bude jezdit manželka se synem. Když budeme mít den volna, pojedu já za nimi. Nechceme syna vytrhnout z kolektivu ve školce, do které chodí, to byl vlastně i důvod mého návratu do Čech, aby syn chodil do české školky.