Lídr od Litavky doposud v sezóně jako jediný v ČFLŽ ani jednou neprohrál a před na jaře v dobré formě hrajícími Čerticemi tak stála skutečně těžká výzva.

BYLY JAKO URAGÁN

Domácí děvčata se jí nezalekla a do utkání vlétla doslova jako uragán. Diváci ještě ani nezaujali v ochozech své místo a již ve 4. minutě pěkně zpracovala na středu hřiště míč Horčičková, posunula ho na Klementovou a jablonecká záložnice vydařeným pasem vyslala do úniku Trojákovou, která i tentokrát potvrdila svou úžasnou střeleckou formu a poslala FK Jablonec do vedení 1:0. A nebylo to ze strany domácích zdaleka vše. Jen o pět minut později se opět skvěle mezi hostující obranou prosadila Trojáková.

Kličkou do strany překonala i gólmanku Koubkovou a ve vstřelení druhého gólu jí zabránil jen faul bezmocné příbramské brankářky. Za zmaření vyložené brankové příležitosti hlavní rozhodčí Jaroslav Lejsek nešťastnou gólmanku 1. FK Příbram vyloučil a z nařízeného pokutového kopu zvýšila Horčičková na 2:0.

To byl pro lídra soutěže v samém úvodu duelu těžký direkt. Přesto jeho fotbalistky i v deseti na hřišti dokazovaly svou herní kvalitu. Ve 30. minutě však opět nestačily na fenomenální Trojákovou, která na hranici jejich pokutového území přistrčila míč ke střele naběhnuté Klementové a ukazatel skóre se posunul na 3:0!

HOSTÉ DĚLALI ZMĚNY

Do druhé půle hostující tým vyměnil v brance další hráčku z pole a vsadil vše i přes své oslabení na ofenzivní notu. Přesto vše začalo ve stejném stylu jako poločas první. V 57. minutě vyslala Tatíčková dlouhý křižný pas na střed hřiště. Horčičková míč výtečně zpracovala a následně i předložila Trojákové, která je poslední dobou v koncovce neomylná 4:0.

Tato slova však hned vzápětí jablonecká kanonýrka rozprášila zakončením do tyče po svém dalším samostatném úniku. Ani oslabení o jednu spoluhráčku, ani postup času a dokonce ani nepříznivý vývoj skóre však příbramské fotbalistky neodradil od jejich aktivní snahy zápas důstojně dohrát. Všech jejich devět hráček v poli bylo neustále v pohybu a dokonce dokázalo několikrát i prověřit pozornost domácí brankářky Srnové.

Čertice se již do žádného mohutného útočení nepouštěly, snažily se kontrolovat hru a vše spělo do poklidného konce. Závěrečné minuty přece jen natěšeným divákům atraktivní momenty přinesly. V 79. minutě Bistiaková našla dobře postavenou Horčičkovou a ta svojí přihrávkou vyzvala Trojákovou k dovršení jejího dalšího mistrovského hattricku. A nejlepší kanonýrka soutěže výzvu zodpovědně přijala 5:0. Jen o dvě minuty později se však propracovaly ke svému čestnému gólu také příbramské fotbalistky a daly na 5:1.