Je vidět, že jste spokojený.

Kdo by nebyl, vy snad také, ne (smál se Pelta)? Myslím, si, že jsme tady ostudu neudělali…

To určitě. Jak jste nedělní zápas viděl?

Cenné jsou nejen tři body, ale i náš výkon byl hlavně v první půli výborný a troufám si tvrdit, že jsme předvedli jeden z nejlepších výkonů na hřišti soupeře.

Čím vás hráči nejvíc potěšili?

Hlavně tím, jak se dokázali vypořádat s domácí agresivitou, která podle mě v druhé půli někdy z domácí strany přesahovala meze a nakonec to odnesl zraněním Loučka. Dále mě potěšil výkon. Hlavně v první půli jsme si vypracovali dobrých pět šancí a nakonec jsme do šatny zaslouženě odcházeli s jednobrankovým vedením, ale těch branek mělo být víc. Na druhé straně nás při jedné střele podržel Michal Špit, a jako bývalý gólman musím konstatovat, že ji zázračně chytil.

S druhou půlí jste už tak spokojený nebyl?

Tak dalo se očekávat, že díky domácím se dostaneme pod tlak, a tak to i bylo. Domácí hráli na hranici tvrdosti a naštěstí jsme to odnesli jen zraněním Loučky, ale i to je hodně nepříjemné, protože Luboš hrál dneska dobře a nevíme, jestli se dá do zápasu s Ostravou do kupy. Ale naše obrana na čele s Drskem hrála skvěle a domácí k ničemu nepustila.

Byl jste po zápase v šatně?

Ano a musím říct, že se tam slavilo, pěly se vítězné chorály. Klukům jsem za dobrý výkon poděkoval.

V pondělí nás doma čeká nesmírně těžký soupeř Ostrava. Co byste si přál?

Takové fanoušky, jako měla v neděli Bohemka! Ostrava také ještě neprohrála, takže utkání slibuje dobrou podívanou. Proto bych rád vzkázal divákům, aby neseděli doma u obrazovek a přišli hráčům pomoct k vítězství přímo na Střelnici. Budou vás potřebovat!

Podle Špita Bohemka ani jinak hrát neumí

Brankář Michal Špit byl v neděli ve Vršovicích velkou oporou jabloneckého celku a nemalou měrou přispěl k cennému vítězství Jablonce 1:0.

Michale, čekal jste, že to tady bude tak těžké?

Čekali jsme to. Bohemka ani jinak hrát neumí a věděli jsme, že s podporou domácích fanoušků to tady budeme mít hodně těžké, a to se potvrdilo. Hráli agresivně a s nasazením, i to se potvrdilo.

V první půli jste se vyznamenal, když jste chytil gólovku domácích. Můžete to popsat?

Byla to střela vystřelená za vápnem, prolítlo to mezi hráči, viděl jsem to na poslední chvíli, ale nakonec se mi to podařilo dostat ven.

Sklidil jste zasloužené ovace nejen našich, ale i domácích fanoušků.

Bylo to příjemné, ale na druhé straně si myslím, že to až tak těžká střela nebyla.

Věřili jste o poločase v šatně, že těsné jednobrankové vedení udržíte?

Věděli jsme, že se Bohemka bude dostávat do šancí těžko. Když se jim nedařilo po zemi, začali balony nakopávat, ale tam vládla naše obrana. První poločas byl z naší strany fotbalovější, ve druhém to bylo o agresivitě a nasazení a v tom jsme se domácím nejméně vyrovnali. A zda jsem věřil, že udržíme jednobrankové vedení? Věřil.

Výborný výkon podala stoperská dvojice Drsek-Huber a zvláště Drsek byl vynikající. Jak se vám za nimi chytá?

Už od prvního okamžiku, kdy přišel, mi bylo jasné, že to bude obrovská posila. A potvrzuje se to. On při hře přemýšlí a navíc se to snaží ještě naočkovat i ostatním. Navíc dokáže i nebezpečně zaútočit. Je to prostě pan fotbalista.

V příštím kole hostíte Ostravu a bude to boj o přední příčky. Myslíte si, že diváci konečně přijdou?

Kdy už by měli přijít, když ne na celek, který stejně jako my ještě neprohrál? Dobře jsme hráli proti Slovácku i na Bohemce a na co jiného bychom je měli přece přitáhnout?