Do nové sezóny vstupuje Pěnčín s důležitou změnou. „Rozhodli jsme se hrát domácí soutěžní utkání od 15 hodin, abychom přilákali víc diváků, protože je plno fotbalových fanoušků, kteří chtějí za odpoledne vidět více než jedno utkání. A tak se po našem utkání mohou přesunout na další zápas v blízkosti našeho hřiště,“ připomenul důležitou změnu prezident klubu Jaroslav Strnad. Do soutěže vstupuje tým s několika hráčskými změnami. „Podařilo se nám ze Mšena získat Dušana Nulíčka, z Jablonecké akademie dva končící dorostence Davida Scholze a Jirku Vobejdu. Všichni jmenovaní jsou adepti na základní sestavu,“ uvedl před začátkem soutěže prezident FC Pěnčín.

TRENÉR DOSTAL POCHVALU

Mužstvo opustil Filip Štolba „Dal přednost studiu, což je v pořádku, ale jsem trochu z jeho fotbalového odchodu zklamaný, mohl zatím klidně působit v nižší fotbalové soutěži“ dodal Strnad. Tým povede opět Jan Řezáč, kterého ale musel trochu prezident, jak sám uvedl, umravnit po emoční stránce. Ale zdůraznil, že si Honza Řezáč dodělal příslušné trenérské vzdělání a má chuť do práce, což prokazuje kvalitně připravenými tréninky, které kluky baví a docházka na tréninky se opět zlepšila. „V přípravě jsme sice prohrávali, ale bylo to s kvalitními soupeři, hráli jsme jen proti týmům z krajského přeboru, kterým jsme pokaždé byli vyrovnanými soupeři, ale nedokázali jsme to gólově vyjádřit,“ dodal prezident FC Pěnčín. Šanci v zápasech dostali všichni hráči, kteří se zapojili do přípravy.

CHCEME BÝT ČERNÝM KONĚM
Přáním Pěnčínských je hrát na špici soutěže. „Nijak mužstvo nestresujeme, ale horší než pátá příčka by pro mě byla velké zklamání. Chceme potrápit favority soutěže, zvláště Lomnici. Ta už v loňském ročníku prokazovala nejlepší formu, dále určitě Velké Hamry B, budou na základě svého širokého kádru A mužstva velmi silné. My chceme být černým koněm soutěže,“ zdůraznil Jaroslav Strnad  a dodal:

"Chceme se i prezentovat jako kultivované mužstvo, a nestrpím žádné excesy na lavičce nebo na hřišti byť bychom cítili nějakou křivdu. Výlevy ukřivděnosti chceme potlačit dobrým výkonem a soustředění se sami na sebe. Doufáme, že se soutěž řádně dohraje, mám lehké obavy aby nedošlo k tomu k čemu došlo v letošním ročníku."

Vedení oddílu zůstalo na Pěnčíně stejné. Prezident Strnad to okomentoval slovy: "Je to takové bělorusky demokratické, takže zůstávám prezidentem klubu a mým zástupcem je stále Jirka Najman."