Hosté se ujali vedení již ve 3. minutě, když brankáře Pivrnce zaskočil Nosek, který nečekanou střelou z rohu šestnáctky převezl domácího gólmana.

„Může se to stát, Pivrnec měl střelu proti sluníčku, a možná to bylo tak nečekané, že na to reagoval pozdě. Nutno však přiznat, že v zápase tuto chybu desetkrát napravil,“ obhajoval gólmana Pěnčína jeho vedoucí Ivan Matějček. Od té doby byli domácí výrazně lepší, ale stoprocentní brankovou šanci si nevypracovali. „Hráli jsme dobře, tým měl morálku, snahu, ale šance nepřišly,“ vracel se k první půli Matějček.

Po změně stran se domácí stále snažili o vyrovnání, kterého se dočkali v 69. minutě, kdy střídající Pleštil rovněž nečekanou střelou srovnal. „Od té doby se obě strany snažily zápas zlomit ve svůj prospěch, ale dobře zachytali oba gólmani. My po vyrovnání otevřeli hru více než je zdrávo, přestala nám hrát středová řada a soupeř měl několik tutovek. Na úvod to bylo dobré utkání, přesto jsem přesvědčen, že jsme ho měli vyhrát,“ uzavřel hodnocení úvodního zápasu Matějček.

Branky: 69. Pleštil – 3. Nosek. Rozhodčí: Pařík. ŽK: 1:1. Diváků: 110. FC Pěnčín: Pivrnec – J. Matějček, Heinrich, Skuhravý, Kulhánek – Bém, Mrklas, Chlomek (68. Pleštil), Záveský (80. P. Matějček) – Bohatý, Šilhán (65. Strnad).