„Hřiště bylo tvrdé, i když třetina zcela pod vodou. Hratelnost jsme nechali na posouzení sudího a on rozhodl, že je hřiště způsobilé a my jeho rozhodnutí akceptovali,“ řekl trenér Pěnčína Ivan Matějček.

Hrstka diváků sledovala poměrně vyrovnané utkání a ve 36. minutě byl v šestnáctce Pěnčína faulován Banda a sám postižený šel pokutový kop kopat. Ovšem Banda penaltu nedal. „Hosté nás přehrávali ve středu pole, naši hráči, i když chtěli, nepřistoupili k zápasu zcela zodpovědně,“ zlobil se Matějček.
Sedmihorky byly aktivnější ve středu a v okolí branky nebezpečnější. Domácí měli také šance, ale v koncovce byli bezzubí. Úvodní branku zápasu dali hosté ve 42. minutě, když se trefil neúspěšný exekutor penalty Banda. Stejný hráč dal i druhý gól hostů, a to v 53. minutě. Domácí v závěru snížili z přímého kopu, který v branku zužitkoval Skuhravý.

Závěrečných patnáct minut měli domácí tlak. Na hřišti přibyly emoce a sudí podle mínění Matějčka závěr zcela nezvládl, ale nebyl důvodem prohry domácího celku.

„Hosté vyhráli zaslouženě, jednoduše se dostávali do šancí,“ uznal kvalitu Sedmihorek Matějček.
Pěnčín tak poslední domácí utkání ne zcela zvládl, přesto je Matějček s podzimem relativně spokojen. „Máme čtyři remízy, ale nemuseli jsme je mít a měli bychom tak bodů více. Na padáka nejsme a vždy máme lepší jaro, ale to by nás nemělo nechat v klidu. Co se týče týmu, máme stabilizovanou obranu, hrajeme špatně ve středu pole a sterilně v útoku. Na tom budeme muset v zimě zapracovat,“ zakončil hovor Matějček.

Branky: 77. Skuhravý – 42. a 53. Banda. Rozhodčí: Pekař. ŽK: 2:3. Diváků: 50. Pěnčín: Pivrnec – J. Matějček, Heinrich, Skuhravý, Kulhánek – Chlomek, Mrklas, Záveský, Bém – Krejčík, Bangha.