Nový Bor – Ž. Brod 6:1 (0:0)

V souboji Davida s Goliášem byl celkově vzato lepší Nový Bor. Zachraňující se Železný Brod ale mohl navázat na domácí bodový zisk z minulého týdne proti Semilům. To se ale nepodařilo a výsledek byl nakonec pro hosty až příliš krutý.

Po prvním poločase, kdy byla hra vyrovnaná, svítilo na ukazateli skóre stále 0:0. To byla šance pro Brod na dobrý výsledek. Po změně stran se dokonce hosté dostali do vedení Šilhánem ve 48. minutě. Jenže ihned po rozehrání chybovala obrana Brodu a bylo srovnáno.

Nový Bor začal více běhat a Brod přestal pomalu stíhat a začaly se také hromadit další chyby. To se naplno projevilo v rozmezí 62. a 68. minuty, kdy domácí skórovali třikrát, a stav byl 4:1. Hostům docházel kyslík a Bor těžil ze své kvalitní fyzičky, to přineslo další dva góly v samotném závěru zápasu.

Železný Brod nadále zůstává v sestupovém pásmu před Českou Lípou B. Nový Bor naopak udělal další krok k postupu do divize a bodový rozdíl obou soupeřů byl na hřišti znát.

Branky: 49. a 82. Suněk, 62. Lebruška, 65. Stromecký, 68. Kubeš, 81. Šulc – 48. Šilhán. Rozhodčí: Nádeník, ŽK: 2:1. Diváků: 50. Ž. Brod: Kopal – Vozka, Maryško, Berka, Maňkoš (70. Makula), Linka – Wanacki, Král, Šimek (75. Kotlár) – Havrda – Šilhán.

Pěnčín – Česká Lípa B 4:0 (1:0)

Pěnčín doma přivítal rezervu České Lípy, která se zmítá na pokraji sestupu z krajského přeboru. Naopak Pěnčín se stále zvedá a nezkušený tým plný mladíků porazil 4:0, velkou měrou k tomu přispěl Chlomek svým hattrickem.

Pěnčín hrál od začátku dobře, byl k vidění kombinační fotbal a Pěnčín měl na začátku mírnou převahu. Hosté se výrazněji dostali do hry až v 10. minutě, ale dva rohové kopy nevyužili. Udeřilo tak na druhé straně, když se v 19. minutě prosadil Zapadlo střelou z velkého vápna po přihrávce Chlomka. Stav 1:0 vydržel až do poločasu.

Ve druhém dějství pak nastartoval své představení Chlomek. Nejprve v 52. minutě vybojoval míč pro Chlomka Balásek v hlavičkovém souboji a první jmenovaný pohotově uklidil míč do sítě. Pak si Pěnčín vytvořil velký tlak, který přinesl druhý gól Chlomka v 64. minutě. Po levé straně dostal střelec dlouhý pas a běžel ze strany na brankáře a přesně zakončil – 3:0. Hattrick pak Chlomek završil v 75. minutě, kdy vystihl chybně rozehranou malou domů a pečetil vítězství Pěnčína na konečných 4:0.

Branky: 52., 64. a 75. Chlomek, 19. Zapadlo. Rozhodčí: Horák, bez karet. Diváků: 60. Pěnčín: Pivrnec – Heinrich, Pszyk, Balásek, Matějček J. – Ráček, Záveský (70. Konopásek), Mrklas, Matějček P. (80. Mastník) – Chlomek (85. Prokopec), Zapadlo.

Višňová – Desná 3:1 (2:0)

Domácí Višňová potvrdila roli favorita a Desnou porazila 3:1, což jí posunulo na třetí místo v tabulce krajského přeboru.

Desná přitom většinu prvního dějství odolávala a obrana hostů si s šancemi domácích útočníků dokázala poradit. V závěru poločasu ale přišly dvě laciné branky v Žantově síti a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Nejprve se v 35. minutě trefil Šmidrkal a o dvě minuty později jej následoval Soukup.

Po změně stran pokračovala hra v nastoleném trendu, domácí útočili a hosté se spoléhali na využití brejků. Blízko ke snížení průběžného skóre byl v 69. minutě Hlubuček, ale mířil v dobré šanci jen těsně vedle. O pět minut později tak udeřilo na druhé straně, kde se trefil Mrázek.

V samotném závěru se o kosmetickou úpravu výsledku postaral střídající Hudec střelou z levé strany velkého vápna na zadní tyč.

Branky: 35. Šmidrkal, 37. Soukup, 74. Mrázek – 87. Hudec. Rozhodčí: Rakouš, ŽK: 2:0. Diváků: 160. Desná: Žanta – Křemen, Kopal, Štěpánek, Bartoš – Pfeifer, Kořínek, Hlubuček, Šindelář – Hollmann, Rimský (70. Hudec).