Na výborně připraveném trávníku hřiště v Rokytnici nad Jizerou se hrálo další mistrovské utkání 1. B třídy Libereckého kraje. Před početnou diváckou kulisou začala obě mužstva opatrně s hlavním cílem neudělat v obranné fázi chybu a dát soupeři šanci jít do vedení. Hráči obou mužstev si své obranné úkoly plnili zodpovědně, a tak útočící hráči se do slibných šancí dostávali sporadicky a hra se převážně odehrávala ve středu hřiště, kde hráči svedli nespočet soubojů.

NECHAL SE VYLOUČIT
Pěnčín, díky aktivnímu presinku domácích a častému narušení rozehrávky, nebyl schopen v plné výši uplatnit svoji největší přednost, a to přesnou postupnou kombinační hrou rozebrat obranu soupeře a dostávat se do častějšího zakončení. Domácí dvakrát v průběhu poločasu spílali hlavnímu sudímu za neodpískání pokutových kopů v jejich prospěch, ale na obranu rozhodčího je nutné podotknout, že případné nařízené penalty by patřily do kategorie těch nejpřísněji nařízených, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.
Po změně stran zápas pokračoval až do 56. minuty ve stejném duchu jako v poločase prvním, ale právě v této minutě se nesmyslně po opakované kritice rozhodčího nechal vyloučit domácí hráč Zahradník a umožnil tak hostům hrát přesilovku.

ODNESL TO HRAJÍCÍ TRENÉR

Hráči Pěnčína přežili dvě superšance domácích, kdy nejprve hostující obrana odkopla míč putující do brány na poslední chvíli takřka z brankové čáry a podruhé se blýskl brankář Krčmárik, který skvělou robinzonádou vytěsnil ránu domácího hráče mimo své tři tyče. V 70. minutě využil početní převahu levý bek Pěnčína Honza Matějček a poslal hosty do vedení. Další zlomový okamžik nastal v 77. minutě, kdy domácí hráč Hájek před hostující střídačkou brutálním zákrokem zezadu sundal k zemi hrajícího trenéra hostů Pumrleho a od hlavního sudího viděl zcela zaslouženě červenou kartu bez žlutého napomenutí.

Po tomto zákroku stouply emoce na obou stranách a oběma rozhodčím dalo docela dost práce situaci opět uklidnit. Domácí lavička nešetřila kritikou a hlavně domácí příznivci častovali rozhodčího nepublikovatelnými výrazy. Od této chvíle, kdy domácí dohrávali v devíti, již bylo o vítězi téměř rozhodnuto, i když nutno podotknout, že i za této situace domácí nepřestali hrát na dva útočníky a po nakopávaných balónech se snažili s výsledkem zápasu ještě něco udělat. Ale obrana hostů byla proti. Rozhřešení vzal na sebe pěnčínský kapitán a bývalý hráč Jablonečku Lukáš Barcuch a v 89. minutě po proměněném sólu všem opět ukázal, proč je pro Pěnčín nepostradatelný a uzavřel tak skóre zápasu na konečných 0 : 2.

UDRŽELI NERVY  NA UZDĚ

Po zápase měli hráči Pěnčína z vítězství opravdovou radost z vítězství. Mužstvo, ač se mu herně tolik nedařilo ukázalo obrovskou morální sílu, udrželo nervy na uzdě a doslova vydřelo v tomto náročném zápase proti opravdu kvalitnímu a nabuzenému soupeři cenné vítězství, které všichni do jednoho poslali na dálku našemu prezidentovi Jardovi Strnadovi s přáním brzkého uzdravení a návratu zpět k našemu týmu.
Pro asistenta trenéra Davida Holmana, který je stále hráčem Jablonečku, to bylo hodně emotivní utkání, protože jak mezi hráči, realizačním týmem a v neposlední řadě i fanoušky je stále oblíben, ale tentokrát stál na druhé straně, a jako již po několikáté na jaře, opět s přehledem odkoučoval tento náročný zápas při herní zaneprázdněnosti našeho hlavního trenéra Luboše Pumrleho.A i on měl po utkání upřímnou radost ze zisku tří bodů.

Hrající trenér Luboš Pumrle výkon svého týmu zhodnotil slovy: "Utkání bylo těžké a bojovné. S hrou jsem úplně spokojený nebyl, ale s nasazením a s bojovností ano. Ubojovali jsme to. Ale už jsme sehráli daleko těžší zápasy."

TJ Sokol Jablonec nad Jizerou - FC Pěnčín 0 : 2 (0 : 0)

A nyní již pozvánka na poslední kolo základní části soutěže, kdy na domácím hřišti v Pěnčíně přivítáme v sobotu 20. 5. 17 od 17. hodin dalšího těžkého soupeře, a to hráče Spartaku Smržovka.
Pro diváky si domácí tým připravil novinku, tak se na ni přijďte podívat a zároveň našim hochům pogratulovat k vítězství v základní části soutěže.
Branky:70. Matějček Jan, 89. Barcuch Lukáš
ČK: 56. Zahradník, 77. Hájek – oba Jablonec n/J