FC Pěnčín –  U18-19 FK Jablonec 4:5 (2:2)

 

Dalším soupeřem v přípravě hráčů FC Pěnčín byl na UMT Mozartova dorost FK Jablonec U18 – 19. Utkání bylo bohaté na góly, ze kterého soupeř vyšel vítězně.


Do zápasu Pěnčín nastoupil se strategií nepustit mladíky do rychlých kombinací a co nejvíce držet balón ve své moci, nepřipustit případný fotbal „nahoru – dolů“. „To se nám dařilo dodržovat a byli jsme to my, kdo šel do vedení, když první branku zaznamenal po sólovém průniku Patrik Ferenc. Ale protože jsme nevyužili další nabízené příležitosti, soupeř nás potrestal dvěma brankami v rychlém sledu za sebou,“ uvedl k přípravnému zápasu trenér Pěnčína Luboš Pumrle.

 Na konci poločasu se po nejhezčí akci zápasu, kdy Pěnčín předvedl dokonalou kombinaci a hráči si několikrát vyměnili přesnými přihrávkami míč, nakonec akci zakončil z prostoru penalty střelou k tyči Standa Bejda a uzavřel tak skóre prvního poločasu na 2 : 2.

 
V druhém poločase došlo v celku Pěnčína k oslabení, jelikož v poločase vystřídali hráči základní sestavy a do hry nastoupili hráči z lavičky na posty, které jim nejsou vlastní a okamžitě se to projevilo na předváděné hře. „Dorostenci převzali aktivitu a zatlačili nás před naši branku, z čehož vyplynuly dva góly v naší síti. My jsme až v šedesáté minutě, kdy aktivita Jabloneckých již poklesla, zkorigovali Romanem Huškem na rozdíl jedné branky,“ popsal situaci v druhé půli kouč Pěnčína.

 Ale dorostenci šli po další úspěšné akci opět do dvougólového vedení. Poslední branku utkání vstřelil v osmdesáté minutě opět Standa Bejda, a tak zápas skončil porážkou Pěnčína v poměru 4 : 5. I přes porážku vládla na Pěnčíně spokojenost s předvedenou hrou, přístupem hráčů k fyzicky náročnému zápasu, kde hráči drželi s běhavými dorostenci krok. Herně bylo utkání vyrovnané.

„V dalším přípravném zápase nás čekají v sobotu 10.3. od 15, 30 opět na UMT Mozartova hráči Plavů,“ informoval Luboš Pumrle.

Sestava Pěnčína: Pivrnec, Heinrich, Halama, Lang, Matějček J., Nemyrovskyy, Randák, Bejda, Ferenc, Záveský, Hušek

Střídali: Řezníček, Karaqi, Ondrejčík, Prokopec, Pumrle

Střelci: 20. Ferenc, 44. + 80. Bejda, 60. Hušek