Poslední kolo základní části 1. B třídy východ se hrálo také na pěnčínském stadionu, a to za výrazné dominance domácího celku. Dařilo se mu tentokrát i střelecky. A až na ten jeden obdržený gól dal Pěnčín soupeři stejný počet branek jako na podzim.

Pěnčín – Smržovka 8:1 (4:0)

KDO TO BUDE PLATIT?
Pěnčín začal aktivně. Již v 10. minutě si na luxusní centr při rohovém kopu naběhl Balásek a otevřel skóre. O tři minuty později se situace opakovala s tím rozdílem, že zakončoval Nemyrovskyy. Když v 18. zvýšil Zapadlo na 3:0, už se pouze čekalo, komu a kdy se v pěnčínském dresu podaří docílit v tomto zápase sice čtvrtý, ale v celé soutěži stý gól a udělá tak svému pokladníkovi radost. Tím šťastlivcem byl, opět po rohu, střelec první branky Petr Balásek. A protože další pěnčínské šance už zůstaly bez využití, odcházely týmy do kabin s výsledkem 4:0.

HOSTÉ SE PAK PROBRALI
V druhém poločase branky přibyly. V 61. se opět po rohu prosadil tentokrát Hušek, v 67. přidal šestou branku jeden z nejlepších hráčů na place, kapitán Pavel Matějček. V 70. přišla kosmetická úprava skóre ze strany hostů, když střelu Štěpánka lehce tečoval domácí obránce. A ta skončila přesně u tyče pěnčínské branky.

POSLEDNÍ BYLA ŠIBENICE
Poté hosté opět dalekonosnou ranou trefili tyč, ale to bylo z jejich strany vše. Závěr zápasu opět patřil Pěnčínu. V 84. se zapsal do listiny střelců i druhý stoper Petr Heinrich a skóre na konečných 8:1 uzavřel v 89. střelou do šibenice Liridon Karaqi.

JAK TO VIDĚL TRENÉR LUBOŠ PUMRLE

"Věděli jsme, že to se Spartakem nebude jednoduché utkání, řádně jsme se na duel připravili a přineslo nám to toužené ovoce. Ve středeční dohrávce hostila Smržovka tým z Albrechtic, která je doma porazila 2:1, a tak jsme očekávali vyrovnaný zápas s šancemi na obou stranách. Velkou roli hrál skvělý vstup do utkání. Od úvodního hvizdu rozhodčího jsme diktovali tempo hry, míč jsme měli častěji na kopačkách a dařila se nám kombinační souhra především v útočné fázi. Soupeře jsme dostali rychle pod tlak, narušovali jsme jeho rozehrávku a vyvrcholením toho celého byly v prvních minutách zápasu vytvořené standardní situace v podobě rohových kopů, které jsme dokázali gólově vyřešit. Druhý poločas probíhal ve stejném gardu, byli jsme zodpovědní v obranné činnosti, hladovější a nebezpečnější směrem k soupeřově brance. Všem hráčům se po většině zápasu dařilo, měli obrovskou chuť jít si za vítězstvím, ale nakonec i Smržovka dala čestný gól, který byl spíše šťastnější po dalekonosné střele Štěpánka, jenž po teči míče domácího Heinricha změnil směr a zapadl za záda bezmocného Krčmárika."

HRÁČI JIM SPLNILI SEN

Trenérské duo, Pumrle - Holman, chtělo stý zásah. "Je skvělé, že hráči dosáhli vytouženého společného cíle, který jsme jim dali jako motivační stránku, a to dostat se na hranici sto vstřelených branek za odehranou základní část. V I. A třídě se na tuto hranici dostal tým z Přepeř a z KP mšenské áčko a teď i FC Pěnčín (104:32).

Branky:

10.,21. Balásek, 13. Nemyrovskyy, 18. Zapadlo, 61. Hušek, 67. Matějček P., 84. Heinrich, 89. Karaqi – 70. Štěpánek

Krčmárik – Lang, Balásek, Heinrich, Matúška –Záveský (49. Karagi), Barcuch, Matějček P, (59.Pumrle), Zapadlo (46. Ferenc) – Nemyrovskyy – Hušek

Teď bude hrát Pěnčín nadstavbu. Utká se prvních šest týmů o postup a zbylých šest o sestup. Pěnčín hraje doma v sobotu 27. 5. od 17 hodin. Přivítá celek ze 6. místa, Horní Brannou. "V základní části oba zápasy s tímto soupeřem skončili po dramatickém průběhu těsným výsledkem, tak i od tohoto vzájemného střetnutí se dá očekávat litý boj o každý balón, a tak přijďte naše hochy povzbudit. Mimo určitě zajímavého fotbalu je pro fanoušky připraveno poločasové slosování vstupenek o atraktivní ceny a je i nově rozšířený sortiment kantýny, a to o grilované speciality," vzkazuje za pěnčínský fotbalový tým trenér Pumrle.